mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Start w Kolinie

Start w Kolinie

TPCA - Toyota Peugeot Citroen Automobile - oficjalnie zainaugurowało dziś fabrykę znajdującą się 60 km na wschód od Pragi.

Fabryka TPCA, należąca do koncernów  PSA Peugeot Citroën i Toyota Motor Corporation, otworzyła po raz pierwszy swe drzwi dla zwiedzających. Produkowane są w niej, na wspólnej platformie, trzy małe samochody: Citroën C1, Peugeot 107 i Toyota Aygo. 

W ceremonii otwarcia udział wzięli: Premier Czech Jiri Paroubek, Wice-Premier Martin Jahn, Starosta Kolina Miroslav Kaisler, Jean-Martin Folz - Dyrektor Generalny PSA Peugeot Citroën i Fujio Cho - Dyrektor Generalny Toyota Motor Corporation.

Jednocześnie fabryka TPCA ogłosiła przekazanie w tym roku 2 milionów koron czeskich (67 000 €) gminie Ovčáry na wybudowanie ośrodków sportowych. 8 milionów koron (266 000 €) zostanie dodaktowo przyznane Kolinowi na wybudowanie mostu dla pieszych, który połączy miasto z wyspą Kmoch. Ponadto, TPCA ma nadal wspierać rozwój społeczno–ekonomiczny regionu, poprzez wkład finansowy w wysokości 4 milionów koron (133 000 €) w program „Partnerstwo dla regionu Kolin”.

TPCA, utworzone w marcu 2002, produkuje w Kolinie od 28 lutego 2005 samochody Citroën C1, Peugeot 107 i Toyota Aygo. Fabryka jest efektem współpracy, która pozwoliła na wymianę wiedzy i doświadczeń dwóch producentów samochodów w zakresie koncepcji, stylu, produkcji i kontaktów z dostawcami.

Partnerstwo doprowadziło jednocześnie do połączenia uzupełniających się umiejętności: znajomości przez PSA rynku małych samochodów w Europie oraz doświadczenia w zakresie zakupu części samochodowych i doświadczenia Toyota Motor Corporation jeśli chodzi o fazy rozwoju, wdrażania przemysłowego i produkcji.

Projekt, który umożliwi stworzenie 3 000 miejsc pracy bezpośrednio związanych z produkcją, stanowi inwestycję wartości 1,3 miliarda euro, łącznie z kosztami badawczo-rozwojowymi oraz kosztami rozruchu produkcji.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.