mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Startuje 63 Rajd Polski!

Startuje 63 Rajd Polski!

Platinum 63 Rajd Polski jest nie tylko w tym roku najważniejszą imprezą rajdową w Polsce. Najstarszy rajd w naszym kraju i jeden z najstarszych na świecie, będzie w tym roku ponownie zaliczany do klasyfikacji rajdowych mistrzostw Europy i rajdowych mistrzostw Polski. Będzie również jedną z imprez oficjalnie zgłoszonych jako kandydat do Rajdowych Mistrzostw Świata.

Startuje 63 Rajd Polski!

To wszystko powoduje, że w najbliższy weekend w Mikołajkach możemy spodziewać się prawdziwego rajdowego święta na najwyższym poziomie. Przyczynią się do tego na pewno zagraniczne załogi, które awizowały swój udział w imprezie. Wśród 75 zgłoszonych ekip jest ich w sumie 17, z aktualnym współliderem mistrzostw Europy, Włochem Giandomenico Basso na czele. Dzięki włoskiemu kierowcy będziemy mieli okazję podziwiać po raz pierwszy w Polsce samochód w klasie S2000. W tej właśnie kategorii jest bowiem zgłoszony Fiat Punto Abarth, który na trasie pojawi się z numerem 2.

Jednym z kandydatów do zwycięstwa może być również rewelacyjny Szwed Oscar Svedlund (Subaru Impreza), który w ubiegłym roku z powodu pechowej awarii tuż przed końcem rajdu musiał zrezygnować z walki o zwycięstwo.

Trudno się również spodziewać aby polscy kierowcy stanowili tylko tło dla zagranicznych rywali. Nie zapominajmy bowiem, że Platinum 63 Rajd Polski to w tym sezonie III runda RSMP a rywalizacja od początku sezonu jest niezwykle zacięta. Kilkanaście załóg w grupie N i kilka w klasie Super 1600 podczas pierwszych dwóch tegorocznych imprez zacięcie walczyło o krajowy prymat. Na razie obronną ręką wychodzą z tej walki obrońcy mistrzowskiego tytułu Leszek Kuzaj i Maciej Szczepaniak (Subaru Impreza). Dwa zwycięstwa – w Rajdzie Magurskim oraz Elmot-Remy, oraz dodatkowe dwa punkty zdobyte za wygranie większości odcinków plasują ich na pozycji zdecydowanych liderów klasyfikacji generalnej.

Największe szanse na zagrożenie pozycji Kuzaja mają Tomasz Kuchar i Jakub Gerber (Subaru Impreza). Skuteczna i równa jazda dała im do tej pory dwa drugie miejsca w krajowym czempionacie i nadzieję na walkę o tytuł mistrzów Polski. Trzecie miejsce w RSMP zajmują aktualnie Michał Sołowow i Maciej Baran (Mitsubishi Lancer), którzy zajęli czwarte miejsce podczas Rajdu Magurskiego i szóste podczas Elmotu. Tyle samo punktów mają Maciej Lubiak i Maciej Wisławski – szósta załoga Magurskiego i czwarta Elmotu. Pierwszą piątkę zamykają Tomasz Czopik i Łukasz Wroński (Mitsubishi Lancer), którzy nieco słabiej zaczęli sezon, zajmując ósme miejsce na Rajdzie Magurskim, ale poprawili swoje notowania zajmując trzeci stopień podium podczas Elmotu.

Ciekawie wygląda również rywalizacja w klasie Super 1600. Liderami są w tej chwili obrońcy tytułu – Michał Kościuszko i Jarosław Baran (Suzuki) a doświadczenia zdobyte przez nich podczas startów w mistrzostwach świata na pewno spowodują, że pościg za tą załogą może być w tym sezonie niezwykle trudny. Będą tego próbować Piotr Adamus i Magda Zacharko (Peugot 206), aktualni wiceliderzy, oraz zajmujący trzecie miejsce Dariusz Poloński i Grzegorz Dobosz (Peugeot 206). Czy któraś z wymienionych załóg stanie na najwyższym podium Platinum 63 Rajdu Polski? Dowiemy się tego w najbliższą niedzielę po południu. Być może rywali pogodzi któryś z zagranicznych gości. A może o czwarte zwycięstwo w „polskim” spróbuje powalczyć ubiegłoroczny triumfator imprezy – Krzysztof Hołowczyc (Subaru Impreza), dla którego najprawdopodobniej będzie to jedyny start w Polsce w tym sezonie.

Komentuj:

~martusia 2006-06-29

Jeśli ma ktoś zdjęcia z rajdu prosze prześlijcie na marta12310@wp.pl z góry dzięki =*

~Majkowiak 2006-06-13

Wino Podrożało!!!!

~Olunia 2006-06-13

Sprzedam kobyłę. Cena Do uzgodnienia

~Xsenia 2006-06-13

Kocham Antka D.I LOVE YOU

~Kit 2006-06-13

Pozdro od plagi i Hanki Borowej Byłem Na rajdzie swoim URSUSEM lecz na pierwszym oesie wypadłem z trasy prosto w OLEŚKĘ!!!!!!!!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie
Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie
Już jesienią na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie pojawi się nowa generacja Subaru Imprezy. Japoński producent uchylił właśnie rąbka tajemnicy na temat kolejnej odsłony kultowego modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech