mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Startuje 63 Rajd Polski!

Startuje 63 Rajd Polski!

Platinum 63 Rajd Polski jest nie tylko w tym roku najważniejszą imprezą rajdową w Polsce. Najstarszy rajd w naszym kraju i jeden z najstarszych na świecie, będzie w tym roku ponownie zaliczany do klasyfikacji rajdowych mistrzostw Europy i rajdowych mistrzostw Polski. Będzie również jedną z imprez oficjalnie zgłoszonych jako kandydat do Rajdowych Mistrzostw Świata.

Startuje 63 Rajd Polski!

To wszystko powoduje, że w najbliższy weekend w Mikołajkach możemy spodziewać się prawdziwego rajdowego święta na najwyższym poziomie. Przyczynią się do tego na pewno zagraniczne załogi, które awizowały swój udział w imprezie. Wśród 75 zgłoszonych ekip jest ich w sumie 17, z aktualnym współliderem mistrzostw Europy, Włochem Giandomenico Basso na czele. Dzięki włoskiemu kierowcy będziemy mieli okazję podziwiać po raz pierwszy w Polsce samochód w klasie S2000. W tej właśnie kategorii jest bowiem zgłoszony Fiat Punto Abarth, który na trasie pojawi się z numerem 2.

Jednym z kandydatów do zwycięstwa może być również rewelacyjny Szwed Oscar Svedlund (Subaru Impreza), który w ubiegłym roku z powodu pechowej awarii tuż przed końcem rajdu musiał zrezygnować z walki o zwycięstwo.

Trudno się również spodziewać aby polscy kierowcy stanowili tylko tło dla zagranicznych rywali. Nie zapominajmy bowiem, że Platinum 63 Rajd Polski to w tym sezonie III runda RSMP a rywalizacja od początku sezonu jest niezwykle zacięta. Kilkanaście załóg w grupie N i kilka w klasie Super 1600 podczas pierwszych dwóch tegorocznych imprez zacięcie walczyło o krajowy prymat. Na razie obronną ręką wychodzą z tej walki obrońcy mistrzowskiego tytułu Leszek Kuzaj i Maciej Szczepaniak (Subaru Impreza). Dwa zwycięstwa – w Rajdzie Magurskim oraz Elmot-Remy, oraz dodatkowe dwa punkty zdobyte za wygranie większości odcinków plasują ich na pozycji zdecydowanych liderów klasyfikacji generalnej.

Największe szanse na zagrożenie pozycji Kuzaja mają Tomasz Kuchar i Jakub Gerber (Subaru Impreza). Skuteczna i równa jazda dała im do tej pory dwa drugie miejsca w krajowym czempionacie i nadzieję na walkę o tytuł mistrzów Polski. Trzecie miejsce w RSMP zajmują aktualnie Michał Sołowow i Maciej Baran (Mitsubishi Lancer), którzy zajęli czwarte miejsce podczas Rajdu Magurskiego i szóste podczas Elmotu. Tyle samo punktów mają Maciej Lubiak i Maciej Wisławski – szósta załoga Magurskiego i czwarta Elmotu. Pierwszą piątkę zamykają Tomasz Czopik i Łukasz Wroński (Mitsubishi Lancer), którzy nieco słabiej zaczęli sezon, zajmując ósme miejsce na Rajdzie Magurskim, ale poprawili swoje notowania zajmując trzeci stopień podium podczas Elmotu.

Ciekawie wygląda również rywalizacja w klasie Super 1600. Liderami są w tej chwili obrońcy tytułu – Michał Kościuszko i Jarosław Baran (Suzuki) a doświadczenia zdobyte przez nich podczas startów w mistrzostwach świata na pewno spowodują, że pościg za tą załogą może być w tym sezonie niezwykle trudny. Będą tego próbować Piotr Adamus i Magda Zacharko (Peugot 206), aktualni wiceliderzy, oraz zajmujący trzecie miejsce Dariusz Poloński i Grzegorz Dobosz (Peugeot 206). Czy któraś z wymienionych załóg stanie na najwyższym podium Platinum 63 Rajdu Polski? Dowiemy się tego w najbliższą niedzielę po południu. Być może rywali pogodzi któryś z zagranicznych gości. A może o czwarte zwycięstwo w „polskim” spróbuje powalczyć ubiegłoroczny triumfator imprezy – Krzysztof Hołowczyc (Subaru Impreza), dla którego najprawdopodobniej będzie to jedyny start w Polsce w tym sezonie.

Komentuj:

~martusia 2006-06-29

Jeśli ma ktoś zdjęcia z rajdu prosze prześlijcie na marta12310@wp.pl z góry dzięki =*

~Majkowiak 2006-06-13

Wino Podrożało!!!!

~Olunia 2006-06-13

Sprzedam kobyłę. Cena Do uzgodnienia

~Xsenia 2006-06-13

Kocham Antka D.I LOVE YOU

~Kit 2006-06-13

Pozdro od plagi i Hanki Borowej Byłem Na rajdzie swoim URSUSEM lecz na pierwszym oesie wypadłem z trasy prosto w OLEŚKĘ!!!!!!!!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.