mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Startuje Rage Race 2008

Startuje Rage Race 2008

70 ultra-sportowych aut, ponad 100 zawodników, rynki największych miast, masa pięknych dziewcząt z Rage-Race Patrol to właśnie nadchodząca edycja Rage-Race 2008, druga odsłona jedynego w swoim rodzaju RoadShow.

Startuje Rage Race 2008
Rage-Race wraca w wielkim stylu. Po 2007 roku kiedy ponad 100-osobowa kawalkada 50 aut przejechała przez Polskę (W-wa – Łeba – W-wa) tworząc niezapomniany klimat imprezy w wybitnym towarzystwie, rozpoczyna się edycja 2008! Tegoroczna edycja niecodziennego roadshow Rage-Race rozpocznie się w Warszawie. 16 lipca w Hard Rock Cafe spotkają się uczestnicy imprezy, a także właściciele najbardziej osobliwych samochodów, by w podziemiach Złotych Tarasów, Rage-Race Patrol mógł przygotować samochody do touru. Przez 4 dni i 3 noce, 50 dwuosobowych załóg pokona ponad 2500 km. Wezmą w niej udział najbardziej egzotyczne samochody w tym Aston Martin Vanquish, Maserati, Porsche, Ferrari, czy Corvette, by zgodnie z ideą Grand Tourismo przemierzyć Polskę.

W Rage Race wystartuje także Ultima GTR, czyli bestia będąca w stanie rywalizować i wygrywać z nawet najbardziej egzotycznymi produkcyjnymi bolidami takimi jak Ferrari Enzo czy Bugatti Veyron. Silnik Ultimy GTR to ewolucja legendarnej V8 z Corvetty, a jej osiągi to krok dalej w stosunku do Ariela Atoma. W tegorocznej edycji Rage-Race pierwszy polski egzemplarz Ultimy GTR poprowadzi Jerzy Dziewulski, od lat znany ze swojej pasji do amerykańskiej motoryzacji. W Rage Race swój zespół wystawi także firma Martini, której trzy ognistoczerwone rumaki Ferrari 360 Modena, z charakterystycznymi niebiesko-granatowymi pasami Martini Racing, będą cieszyć oczy zarówno biorących udział, jak i obserwatorów. Jednym z kierowców teamu Martini Polska jest Vito Casetti, dziennikarz i prezenter TVN.

Po honorowym starcie w Warszawie, załogi 17 i 18 lipca będą przemieszczać się w okolicach Wrocławia zaś dzień później, 19 lipca zawitają do Gdańska gdzie zakończą czterodniowe zmagania w klubie Parlament.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.