Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Statoil sprzedaje arktyczny olej napędowy

Statoil sprzedaje arktyczny olej napędowy

Stacje Statoil usytuowane w regionach, w których zimą występują najniższe temperatury oferują kierowcom samochodów z silnikiem diesla arktyczny olej napędowy.

Olej arktyczny przystosowany jest do zasilania silników pracujących w temperaturze do minus 36 stopni Celsjusza. Paliwo o tych samych parametrach sprzedawane jest w obrębie koła podbiegunowego. 

Statoil jest jedynym koncernem paliwowym w Polsce, na którego stacjach można zatankować olej arktyczny. Paliwo to dostępne jest obecnie na 21 stacjach koncernu we wschodniej Polsce i będzie w sprzedaży do końca lutego 2004 roku.

Olej arktyczny dostępny jest na stacjach Statoil w następujących miastach: Olsztyn, Suwałki, Łomża, Bielsk Podlaski, Białystok, Lublin, Zamość, Przemyśl, Jarosław, Krosno, Rzeszów, Gorlice oraz Nowy Sącz.

Również do końca lutego stacje Statoil w całej Polsce sprzedawać będą zimowy olej napędowy. Jednym z jago najważniejszych parametrów jest temperatura mętnienia, dobrana w taki sposób, aby podczas ochładzania oleju napędowego jak najpóźniej pojawiały się mikroskopijne ciała stałe zwane parafinami. Zimowy diesel wzbogaca się również depresatorami, czyli specjalistycznymi dodatkami wpływającymi na obniżenie kolejnego parametru - temperatury zablokowania zimnego filtra. Jest to istotne, bowiem wraz z obniżaniem się temperatury oleju napędowego drobiny parafin stają się tak duże, że przez filtr paliwa nie przepływa odpowiednia ilość paliwa, co powoduje zakłócenia w pracy silnika, a następnie jego całkowite unieruchomienie.

W okresie jesienno-zimowym Statoil oferuje również wzbogacony autogaz o wyższej zawartości propanu, gwarantujący bezproblemową eksploatację pojazdu. Przy bardzo niskich temperaturach zawartość propanu w autogazie może wynosić nawet do 70 procent.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ken Block pokazał nową maszynę - Hoonicorn V2
Ken Block pokazał nową maszynę - Hoonicorn V2
Ten egzemplarz Forda Mustanga powstał w 1965, ale drugie życie rozpoczął prawie pół wieku później. Ken Block przy współpracy ekipy Hoonigan stworzył z niego maszynę do ekstremalnego driftowania. Poznajcie ulepszoną wersję samochodu Hoonicorn V2.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj