mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Stilo z Austrii

Stilo z Austrii

Kolejna generacja Fiata Stilo, dosyć niespodziewanie, wytwarzana będzie w austriackim Grazu, w fabryce należącej do firmy Magna Steyr.

Decyzja o wyborze austriackiej firmy na partnera nie wynika z oszczędności, koszty produkcji w Magna Steyr będą nawet o 40% wyższe niż u innych potencjalnych rywali, głównie z Włoch. Jednak żadna z innych fabryk nie była w stanie zagwarantować, iż nowy model będzie gotowy do produkcji pod koniec przyszłego roku, tak by trafił do sprzedaży najpóźniej w połowie 2007 roku.

Fiat Auto jest zmuszony do szybkiego wprowadzenia na rynek następcy obecnej generacji Stilo. W 2004 roku sprzedaż tego modelu wyniosła 108.778 egzemplarzy, podczas gdy prognozowana wielkość sprzedaży w momencie rozpoczęcia produkcji wynosiła 400 tys. sztuk. Włoski producent ostrożnie podchodzi do szacunków wielkości sprzedaży nowego modelu. Wstępnie mówi się o 150 tys. sztuk rocznie.

Zakłady Magna Steyr, po rozpoczęciu produkcji Fiata Stilo, będą mieć "ręce pełne roboty". Fabryka ta jest bowiem europejskim centrum produkującym samochody marki Jeep oraz Chrysler. Ostatnio rozpoczęła się tam produkcja modelu Chrysler 300C na europejski rynek, w tym wyłączna produkcja wersji z silnikiem diesla oraz z kierownicą po prawej stronie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.