mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Stohl w Xsara WRC w 2005!

Stohl w Xsara WRC w 2005!

Miesiąc po zakończeniu czempionatu 2004, austriacki koncern OMV poinformował o planach startów swojego kierowcy w kolejnym sezonie. Już w styczniowym Monte Carlo, za kierownicą Citroena Xsara WRC zasiądzie Manfred Stohl.

Stohl w Xsara WRC w 2005!

Wiedeńczyk weźmie również udział w 9 innych rundach: w Nowej Zelandii, we Włoszech, na Cyprze, w Grecji, Argentynie, Niemczech, Anglii, Francji i na zakończenie sezonu w Australii. W przygotowaniu samochodu współpracuje Belgijski Kronos Team - świetnie znany fanom startów Hołka, który walczył przygotowanym przez firmę Peugeotem 206 WRC w RSMP 2002. Dwie Xsary, przygotowane dla OMV Team w specyfikacji 2004, będą oddane do dyspozycji dla austryjaka i drugiego kierowcy, którego wybierze Kronos.

Warto dodać, że OMV jest od dawna obecne w sportach motorowych. W ostatnim sezonie był to najlepszy team kategorii PWRC (Production World Rally Championship), odnotowując trzy zwycięstwa. Dzięki podium w Szwecji, Nowej Zelandii i Argentynie, Fin Jani Paasonen będzie kontynuował starty.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.