mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Stolicą Zafiry pozostanie Bochum

Stolicą Zafiry pozostanie Bochum

Pod koniec czerwca informowaliśmy, iż w przyszłym roku w gliwickich zakładach Opla produkowana będzie najnowsza generacja Zafiry. Na wielkość rocznej produkcji wpływ będą mieć moce produkcyjne fabryki Opla w Bochum.

Stolicą Zafiry pozostanie Bochum

Bo to właśnie w fabryce w Bochum wytwarzana będzie przede wszystkim druga generacja kompaktowego vana Opla. W ubiegłym roku z taśm montażowych tej fabryki zjechało 218 tysięcy egzemparzy Opla Zafiry. Ponieważ cały czas utrzymuje się bardzo duży popyt na ten model w Europie, więc najprawdopodobniej roczna produkcja Zafiry II nie będzie mniejsza. A to stwarza większe szanse dla fabryki w Gliwicach, że będzie musiała być bardziej intensywnie wykorzystywana.

Obecnie w Bochum codziennie wytwarzanych jest około tysiąca egzemplarzy Zafiry. Prace nad nową generacją mają się rozpocząć we wrześniu, produkcja seryjna przewidywana jest od końca kwietnia przyszłego roku, a do sprzedaży Zafira II powinna trafić już latem.

Drugą szansą dla Gliwic może okazać się dobre przyjęcie rynkowe Astry III w wersji kombi. Już 16 sierpnia ruszy jej produkcja, właśnie w fabryce w Bochum i jeśli odniesie ona sukces rynkowy (premiera rynkowa odbędzie się w październiku), to więcej egzemplarzy Zafiry będzie musiało być wytwarzane w fabryce w Gliwicach.

Możliwe jest też takie rozwiązanie, że w Bochum powstawać będą oprócz gotowych modeli także np. karoserie do Zafiry, a ich ostateczny montaż odbywać się będzie w Gliwicach.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych aut we Wrocławiu
Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych aut we Wrocławiu
We Wrocławiu rusza pierwsza w Polsce wypożyczalnia samochodów elektrycznych pod marką Vozilla. Już od listopada będzie można się poruszać po drogach Dolnego Śląska autami elektrycznymi na minuty.