mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Stolicą Zafiry pozostanie Bochum

Stolicą Zafiry pozostanie Bochum

Pod koniec czerwca informowaliśmy, iż w przyszłym roku w gliwickich zakładach Opla produkowana będzie najnowsza generacja Zafiry. Na wielkość rocznej produkcji wpływ będą mieć moce produkcyjne fabryki Opla w Bochum.

Stolicą Zafiry pozostanie Bochum

Bo to właśnie w fabryce w Bochum wytwarzana będzie przede wszystkim druga generacja kompaktowego vana Opla. W ubiegłym roku z taśm montażowych tej fabryki zjechało 218 tysięcy egzemparzy Opla Zafiry. Ponieważ cały czas utrzymuje się bardzo duży popyt na ten model w Europie, więc najprawdopodobniej roczna produkcja Zafiry II nie będzie mniejsza. A to stwarza większe szanse dla fabryki w Gliwicach, że będzie musiała być bardziej intensywnie wykorzystywana.

Obecnie w Bochum codziennie wytwarzanych jest około tysiąca egzemplarzy Zafiry. Prace nad nową generacją mają się rozpocząć we wrześniu, produkcja seryjna przewidywana jest od końca kwietnia przyszłego roku, a do sprzedaży Zafira II powinna trafić już latem.

Drugą szansą dla Gliwic może okazać się dobre przyjęcie rynkowe Astry III w wersji kombi. Już 16 sierpnia ruszy jej produkcja, właśnie w fabryce w Bochum i jeśli odniesie ona sukces rynkowy (premiera rynkowa odbędzie się w październiku), to więcej egzemplarzy Zafiry będzie musiało być wytwarzane w fabryce w Gliwicach.

Możliwe jest też takie rozwiązanie, że w Bochum powstawać będą oprócz gotowych modeli także np. karoserie do Zafiry, a ich ostateczny montaż odbywać się będzie w Gliwicach.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja podsumowuje długi weekend
Policja podsumowuje długi weekend
Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic