mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Stop dla Porsche GT

Stop dla Porsche GT

W Zuffenhausen zapadła decyzja o redukcji ilości produkowanych drogowych bolidów, na eksport za ocean.

Według informacji północno-amerykańskiego serwisu, Porsche nie sprowadzi do USA modeli sygnowanych jako rocznik 2006. Producent podjął "biznesową decyzję" i stwierdził, że przystosowanie samochodu do zmieniających się przepisów bezpieczeństwa w następnym roku jest nieopłacalne. Dziwne posunięcie jak na całkiem dobrze się sprzedające auto za 440 tys. dolarów.


NOWOŚĆ - zobacz specjalną stronę marki Porsche

Chodzi o wchodzące w życie z 1 stycznia 2006 przepisy dotyczące obowiązku instalowania 2-strefowych poduszek bezpieczeństwa i koniecznych w związku z tym testach zderzeniowych dla potwierdzenia ich poprawnego funkcjonowania. Jeżeli te wymogi nie zostały by spełnione Porsche GT '06 nie dostałyby atestu.

Efektem krótkoterminowym, jest fakt redukcji produkcji z 1.500 do 1.250 sztuk. W długim terminie można się spodziewać, że wszystkie modele - te już kupione i sprzedane w przyszłości - okażą się jeszcze lepszą inwestycją dla ich posiadaczy. Dziwi tylko, że Porsche od początku zdecydowało się na tak dużą produkcję, podczas gdy np. Ferrari wytwarza po ok. 400 sztuk swoich niszowych aut.


Więcej informacji o Porsche:

Nowe Porsche!

Porsche Panamera

Cayenne de Rinspeed

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.