mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Stowarzyszenie na rzecz paliw odnawialnych

Stowarzyszenie na rzecz paliw odnawialnych

W ubiegłym tygodniu rozpoczęło swą działalność stowarzyszenie "Bioetanol - Ekologia - Transport", którego głównym zadaniem jest propagowanie powszechnego zastosowania w naszym kraju biopaliw oraz innych paliw odnawialnych.

Stowarzyszenie na rzecz paliw odnawialnych

Stowarzyszenie zostało powołane do życia z inicjatywy przedstawicieli nauki, przemysłu motoryzacyjnego oraz producentów paliw. Wśród członków założycieli Stowarzyszenia znaleźli się między innymi: profesor Zdzisław Chłopek z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, wybitny specjalista w dziedzinie budowy silników, dyrektor Krzysztof Falęcki reprezentujący producenta biopaliw, firmy Akwawit, dyrektor Paweł Wideł przedstawiciel General Motors Poland, koncernu, który opracował i konsekwentnie wprowadza w pojazdach osobowych Saab technologię BioPower, z funkcją FlexFuel umożliwiającą użycie etyliny bądź dowolnej mieszanki z etanolem aż do 85% zawartości (E85), dyrektor Andrzej Jaworski, reprezentujący Scania Polska S.A., lidera w dziedzinie produkcji autobusów miejskich zasilanych bioetanolem.

Według założycieli szerokie wykorzystanie paliw odnawialnych powinno być uznane za jeden z podstawowych elementów polityki władz państwowych prowadzącej do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski przy jednoczesnym obniżeniu poziomu emisji CO2 pochodzenia kopalnego. Zdaniem członków Stowarzyszenia, niezbędne jest podjęcie skoordynowanych działań, co w konsekwencji powinno doprowadzić do stworzenia przepisów prawa umożliwiającego, tak jak to się dzieje w większości krajów UE, wprowadzenie nowoczesnych, ekologicznych i oszczędnych rozwiązań w dziedzinie transportu drogowego.

Czytaj także:
BioPower dołącza do gamy (2007-03-21)

Genewa na zielono (2007-03-08)

Szwedzi stawiają na "zielone" paliwa (2007-01-03)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Egzamin na prawo jazdy to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu. Wszystko przez niską zdawalność, która jest sposobem na zarobek przez ośrodki szkoleniowe inkasujące za każdy egzamin ponad 100 zł. Posłowie PiS mają pomysł na zmianę sposobu finansowania WORD-ów.