mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Strategia dla H. Cegielski – Poznań S.A

Strategia dla H. Cegielski – Poznań S.A

W roku 2001 podjęto kroki prywatyzacyjne spółki H.Cegielski – Poznań, które nie zakończyły się sukcesem. Wstępne wyniki za 2006 rok przewidują przychody ze sprzedaży w wysokości 445 mln zł oraz zysk w wysokości 3,3 mln zł. Opracowanie nowej strategii rozwoju ma być podstawą do wznowienia procesu prywatyzacyjnego.

Strategia dla H. Cegielski – Poznań S.A

H.Cegielski – Poznań jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa. Spółka zajmuje się produkcją silników okrętowych, dmuchaw promieniowych, agregatów prądotwórczych oraz pojazdów szynowych. Firma H. Cegielski – Poznań S.A współpracuje także z poznańską fabryką Volkswagena m.in. w zakresie obróbki metarulgicznej i pomontażu. Już od dłuższego czasu spółki zależne HCP dostarczają odlewni Volkswagen Poznań m.in. energię elektryczną oraz cieplną. Obydwie firmy współpracowały również w obszarze usług z zakresu logistyki i utrzymania ruchu.

Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP) spółka potrzebuje silnie zarysowanej strategii rozwoju, która jasno określi cele organizacji. Za perspektywiczny należy uznać zwłaszcza dział wytwarzania pojazdów szynowych, ze względu na plany modernizacyjne kolei oraz wymianę taboru tramwajowego przez miasta.

MSP zwróciło się do rady nadzorczej spółki w celu rozpisania konkursu na członka zarządu ds. strategii i restrukturyzacji. Konkurs zostanie ogłoszony w lutym br.

Nowa strategia spółki stanie się podstawą wznowienia kroków prywatyzacyjnych, co obejmować może emisję nowych akcji spółki w wysokości do 40% udziału w kapitale i głosach, na rynku publicznym w celu pozyskania funduszy na realizację celów zakreślonych w strategii.

Przeczytaj także:

Volkswagen i zakłady Cegielskiego (2006-10-19)

 


Podobne wiadomości:

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe - podpisano umowę

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe -...

Polskie drogi 2016-04-14

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?