mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy

Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy

Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.

Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Litera „E" w nazwie odnosi się do elektryczności, podczas gdy cała nazwa do elementarnego, podstawowego źródła napędu w motoryzacji przyszłości. Na zbudowanie tego niepowtarzalnego modelu, 17 i 18-letni uczniowie poświęcili ponad półtora tysiąca roboczogodzin, co najlepiej ukazuje ich zapał do pracy. 

Prace nad projektem zaczęły się jesienią 2016 roku od pierwszych szkiców. Od października zeszłego roku, dwudziestu dwóch z dziewięciuset uczniów w wieku 17 i 18 lat uczęszczających do szkoły zawodowej Skody na własnej skórze przekonywało się, jak to jest być projektantem i konstruktorem samochodu. 

Od stycznia 2017 roku młodzi ludzie z różnych specjalizacji pracowali nad samochodem nie tylko nad kartkami papieru i komputerami, ale i przy podnośnikach, spawarkach i skrawarkach. Obcięcie dachu wymusiło przeprojektowanie boków samochodu i zbudowanie pokrywy bagażnika. Najtrudniejszym zadaniem było stworzenie poszczególnych części karoserii. Umiejętności uczniów rosły jednak z każdym kolejnym zadaniem. Nauczyli się pracować w zespole, nabyli kwalifikacje techniczne i organizacyjne, zarządzali projektem przy ściśle określonym budżecie.

Skoda Element bazuje na seryjnym modelu CITIGO. Jak przystało na plażowe buggy, nie ma on drzwi, okien, a liczbę miejsc siedzących ograniczono do dwóch przednich. Pod maską pracuje silnik elektryczny o mocy 82 KM. Uczniowie całkowicie przeprojektowali także kabinę.

Skoda jest w Republice Czeskiej orędownikiem systemu edukacji równoległej. Zbalansowanie zajęć teoretycznych i praktycznych jest kluczowe z perspektywy tak przyszłości uczniów, jak i samej ŠKODY. Szkoła Zawodowa Skody zlokalizowana jest w Mladá Boleslav i w bieżącym roku obchodzi dziewięćdziesiątą rocznicę swojego istnienia. Obecnie jest częścią założonej w 2013 roku Skoda Academy, której misją jest nauczanie i działania badawczo-rozwojowe ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb ŠKODY. 
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda

Podobne wiadomości:

Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach

auto motor i sport 2017-08-03

Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-01

Komentuj:

~Alko-Maty.pl 2017-07-17

Bardzo dobrze, niech postęp technologiczny w motoryzacji postępuje - to wyjdzie na dobre nam wszystkim w przyszłości. Brawo dla zdolnych studentów.

~Jarosław56 2017-06-27

Kreatywność ludzi cały czas mnie zadziwia ale w przypadku motoryzacji wychodzi to tylko na dobre. Skoda ma dobre jakościowo auta o czym przekonałem się wielokrotnie jak pożyczałem nowe modele w Panek. Tym też chętnie bym się przejechał

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.