mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Studenci konstruują bolid ze stali ArcelorMittal Poland

Studenci konstruują bolid ze stali ArcelorMittal Poland

Firma ArcelorMittal Poland przekazała studentom Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie 600 kg stali, a także dodatkowe środki finansowe, które zostały wykorzystane do budowy samochodu wyścigowego. Bolid będzie miał swoją premierę na torze wyścigowym już we wrześniu, kiedy to wystartuje w prestiżowych zawodach Formuły SAE we Włoszech.

Studenci konstruują bolid ze stali ArcelorMittal Poland
Budowę pojazdu zainicjowali studenci należący do zespołu WUT Racing, którzy zajęli się zarówno pozyskaniem funduszy na realizację projektu, jak i jego wykonaniem. Pojazd wyróżnia się zastosowaniem zaawansowanych rozwiązań technicznych, takich jak doładowanie silnika, zawieszenie typu pullroad, szeroką regulację kątów zawieszenia czy zaawansowany pakiet aerodynamiczny. Wsparcie finansowe, przekazane przez ArcelorMittal Poland pozwoliło studentom wyposażyć pojazd także w takie elementy, jak m.in.: układ przeniesienia napędu, wykonane na zamówienie półosie, układ amortyzacji czy układ dolotowy. Ponadto studenci zadbali także o nowoczesną, kompozytową, wielofunkcyjną kierownicę. Jak przyznaje Mateusz Gugała – jeden z konstruktorów bolidu - Już od kilku lat start w Formule SAE był naszym marzeniem. W końcu udało nam się pozyskać sponsorów, którzy uwierzyli w nasze możliwości techniczne i organizacyjne. Start we wrześniowych zawodach będzie dla nas wielkim sprawdzianem.

Po zawodach pojazd będzie wykorzystywany także do celów testowych – studenci mają nadzieję znaleźć różne konfiguracje ustawień, które przyczynią się do poprawienia osiągów bolidu, a tym samym pozwolą udoskonalić projekty kolejnych pojazdów. Stal przekazana przez firmę ArcelorMittal Poland posłużyła do budowy ramy bolidu, a także do budowy przyrządów montażowych oraz platformy, która umożliwiła dokładne pozycjonowanie elementów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.