mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Studenci projektują dla Fiata

Studenci projektują dla Fiata

20 września w nowej siedzibie Centrum Stylu Fiat Group Automobiles (tzw. Officina 83) odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pod tytułem „Disegnare lo stile italiano” (Projektować włoski styl).

Studenci projektują dla Fiata

Do konkursu przed dziesięcioma miesiącami przystąpiło osiem najbardziej prestiżowych szkół wzornictwa na świecie: Istituto Europeo di Design z Turynu, Wydział Wzornictwa Politechniki Mediolańskiej, College for Creative Studies z Detroit, Coventry University of Art and Design, Tokyo Communications Arts, Państwowy Uniwersytet Stroganowa w Moskwie, National Institute of Design z Ahmadabadu (Indie) oraz Institute of Design Uniwersytetu w Umea (Szwecja).

W skład zespołu, który stał za tą inicjatywą, wchodzili nie tylko projektanci Centrum Stylu, ale i szefowie marek Fiat, Lancia i Alfa Romeo, Dyrekcji Produktu oraz działów Engineering & Design oraz Human Resources. Podstawowe elementy niezbędne do realizacji projektów zdefiniowali dla Fiata, Lancii i Alfy Romeo ich dyrektorzy generalni, czyli, odpowiednio, Luca de Meo, Olivier François i Antonio Baravalle.   

W konkursie wzięło udział w sumie 200 studentów dwunastu różnych narodowości, którzy zostali podzieleni na trzy grupy (według marek) i zaprezentowali łącznie 100 projektów. Spośród wszystkich przedstawionych prac wybrano zwycięzców dla każdej marki. Wszyscy wezmą udział w stażu zaplanowanym przez Fiat Group Automobiles.
 
Podczas ceremonii zamykającej konkurs jury złożone z przedstawicieli świata wzornictwa, mody, architektury i dziennikarstwa wybrało spośród 24 projektów finałowych sześć zasługujących, ich zdaniem, na „szczególne wyróżnienie”. Są to nagrody za najlepszy projekt włoski (Best Italian Design - Fiat Panda, Lancia Aemila, Alfa Romeo Area) dla każdej z trzech marek; za najlepsze wykorzystanie innowacyjnych materiałów (Best Innovative Material Use - Panda Splash); za najlepszą wizję przyszłości (Best Future Vision - Fiat Panda); oraz za najlepszą komunikację ogólną (Best Overall Communication - Fiat Panda).


Podobne wiadomości:

Fiat Tipo hatchback i kombi - polskie ceny

Fiat Tipo hatchback i kombi - polskie ceny

Aktualności 2016-11-23

Alfa Rome Stelvio Quadrifoglio - drżyjcie śmiertelnicy

Alfa Rome Stelvio Quadrifoglio - drżyjcie...

Premiery 2016-11-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport