mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Studencki Gumball

Studencki Gumball

Dwóch brytyjskich studentów zamierza przy pomocy Toyoty Prius pobić rekord ekonomiczności w inauguracyjnym wyścigu 'Student Gumball', który właśnie się rozpoczął i prowadzić będzie z miasta Dover, aż do Chorwacji.

Studencki Gumball
W wyścigu uczestniczyć będzie 150 drużyn, w których wystąpi 500 studentów, mających przed sobą trasę mierzącą ponad 2400 kilometrów. Wyścig zacznie się w Wielkiej Brytanii, a następnie przez sześć dni przebiegać będzie trasami różnych krajów Europy. Będzie się on jednak różnić od prawdziwego wyścigu Gumball. Jak na studentów przystało, każdego wieczoru organizowane będą 'odstresowujące' wieczory. Oryginalna impreza znana jest z nadmiernych prędkości, hektolitrów paliwa, a także kosztownych, wystawnych imprez. Organizatorzy postanowili jednak zorganizować coś odpowiedniego na 'studencką kieszeń'.

W wyniku tego pojemność samochodów została ograniczona do dwóch litrów. Zamiast ogłuszającego ryku silników, słychać będzie raczej spokojny pomruk. Dwoje wspomnianych studentów zamierza udowodnić, że Toyota Prius wyposażona w jednostkę hybrydową, generuje tak małe koszty podróży, iż będą one przystępne dla młodych adeptów wyścigów. Według producenta przy ekonomicznej jeździe samochód spali około 4,3 l/100km.

Ben, starszy kierowca samochodu posiada już doświadczenie w sportach motorowych. Startował on przez pięć lat w wyścigach kartingowych. Jego pilot, młodszy brat Max nie posiada wprawdzie takiego doświadczenia, ale nadrabia to dużymi chęciami.

Wyścig rozpoczął się już wczoraj w mieście Dover. Stamtąd zawodnicy kierowali się na Francję, a następnie Belgię, Niemcy, aż do Kolonii, gdzie planowany jest pierwszy postój. Dzisiaj zawodnicy powinni zmierzać już w kierunku Pragi. Stamtąd jechać będą w stronę Budapesztu, a na końcu aż po Zagrzeb. Wyścig uwieńczony zostanie 24-godzinną imprezą na plaży leżącej u chorwackich wybrzeży. Jednakże wiele osób zaznacza, iż największym wyzwaniem z całego wyścigu, może się okazać powrót, w szczególności gdy w budżecie nie przewidziano funduszy na paliwo służące na drogę powrotną.

Czytaj także:

Pół miliona Priusów (2006-06-07)

Hybryda do naprawy (2006-06-01)

Temat na weekend: Gumball na wodzie (2005-08-12)

Temat na weekend: Wyścig Gumball 3000 (2005-06-03)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 127 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. van-5dr.

Podobne wiadomości:

Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen

Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen

Aktualności 2017-01-31

Toyota Yaris - nowy silnik 1.5

Toyota Yaris - nowy silnik 1.5

Technika 2017-01-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W pogoni za wydajnością
W pogoni za wydajnością
Coraz bardziej zaawansowane układy wtryskowe, poza zwiększaniem mocy silników, optymalizują proces spalania obniżając zużycie paliwa i zmniejszając emisję spalin.