mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Stworzą silniki dla smartów i Mercedesów

Stworzą silniki dla smartów i Mercedesów

Koncern Daimler razem z firmą Bosch podpisały umowę w sprawie założenia spółki joint venture, która będzie się zajmować rozwojem, produkcją oraz dystrybucją silników dla pojazdów elektrycznych obu marek należących do niemieckiego koncernu samochodowego.

Stworzą silniki dla smartów i Mercedesów
Nowa spółka, firmowana nazwą EM-motive GmbH, będzie zajmować się rozwojem, produkcją i sprzedażą innowacyjnych silników elektrycznych – tzw. silników trakcyjnych – dla pojazdów elektrycznych. Siedzibą spółki oraz zakładu produkcyjnego będzie Hildesheim. Wspólna placówka badawczo-rozwojowa spółki joint venture zostanie zlokalizowana w rejonie Stuttgartu, w pobliżu siedzib obydwu spółek macierzystych. W czwartym kwartale tego roku pracę w nowo powstałej spółce joint venture ma podjąć ok. 100 pracowników. Spółką EM-motive będzie kierowało dwóch dyrektorów zarządzających ze spółek partnerskich, mających taki sam zakres uprawnień.

Celem współpracy spółek Daimler i Bosch w dziedzinie elektromobilności jest fuzja kompetencji, wykorzystanie synergii oraz przyspieszenie rozwoju wysokiej jakości silników trakcyjnych dla pojazdów elektrycznych z akumulatorem, ogniwami paliwowymi lub silnikiem Range Extender. Prace przygotowawcze do utworzenia spółki joint venture już rozpoczęto. Produkcja silników ma zostać podjęta na początku 2012 r. Od roku 2012 silniki trakcyjne będą stosowane w pojazdach elektrycznych marek Mercedes i smart, którą zapoczątkuje nowa generacja modelu smart fortwo electric driver. Model trafi na rynek już wiosną przyszłego roku.

Silniki elektryczne, które będzie produkować nowa spółka joint venture odznaczają się przede wszystkim modułowością. Dzięki temu można je będzie stosować w szerokiej palecie pojazdów z napędem elektrycznym.

Spółka joint venture będzie zaopatrywać w silniki elektryczne nie tylko spółki macierzyste. Dystrybucją produktów dla pozostałych producentów pojazdów zajmie się już firma Bosch. Plan przewiduje wyprodukowanie przez nową spółkę ponad miliona silników elektrycznych do roku 2020.

Podobne wiadomości:

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Aktualności 2017-12-01

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia...

Aktualności 2017-11-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.