mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Styczniowy spadek importu

Styczniowy spadek importu

Styczeń, już chyba można powiedzieć, że jak zwykle, przyniósł spadek liczby sprowadzonych do kraju używanych samochodów. W pierwszym miesiącu br. Polacy sprowadzili łącznie 70.681 aut.

Spośród tej liczby większość stanowiły samochody z krajów Unii Europejskiej - było ich 68.504. Styczniowy wynik jest wprawdzie o ok. 17 tys. niższy niż przed miesiącem (grudzień 2007), ale porównując go do stycznia 2007 okazuje się, iż łączna liczba sprowadzonych samochodów była nieznacznie wyższa. Oczywiście za wcześnie jeszcze, by na podstawie jednego miesiąca szacować wynik całoroczny, ale z całą pewnością można się spodziewać, że "import" używanych w kolejnych miesiącach roku będzie rósł.

W styczniu nastąpiły zmiany w strukturze importu prywatnego. Spadł, i to znacznie, odsetek aut najmłodszych w wieku 1-3 lata, który wyniósł 8,3%. W grudniu auta z tej grupy wiekowej stanowiły ponad 13% całego importu. Samochody w wieku 4-10 lat to ponad 50,3% całego importu styczniowego, czyli na poziomie zbliżonym do grudniowego. Auta starsze niż dziesięcioletnie stanowiły w styczniu 41,4%, czyli o 7,4 punktu procentowego więcej niż w poprzednim miesiącu.

Bez większych zmian natomiast wśród najchętniej sprowadzanych marek. Najbardziej popularne pozostają wciąż Volkswageny, Ople i Fordy. Kolejne na liście są samochody marki Audi, Renault, Mercedes i BMW, a pierwszą dziesiątkę zamykają Seat, Fiat i Peugeot.
Tematy w artykule: samochody używane

Podobne wiadomości:

Jakie samochody kupują Polacy?

Jakie samochody kupują Polacy?

Aktualności 2016-10-06

Sprzedawcy aut używanych bardziej uczciwi

Sprzedawcy aut używanych bardziej uczciwi

Aktualności 2016-02-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.