mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Subaru B9 Tribeca bezpieczne

Subaru B9 Tribeca bezpieczne

W testach zderzeniowych NHTSA (America's National Highway Traffic Safety Administration) nowy SUV Subaru, model B9 Tribeca otrzymał maksymalne wyróżnienie pięciu gwiazdek. Test dotyczył kolizji frontalnych i bocznych.

Subaru B9 Tribeca bezpieczne
Głównym zadaniem amerykańskich crash-testów jest sprawdzenie poziomu bezpieczeństwa i stopnia urazów głowy i klatki piersiowej podczas zderzeń z przodu i z boku auta. Dodatkowo sprawdzono także poziom przy którym Subaru B9 Tribeca mogłoby w nieprzyjaznych warunkach drogowych ulec pospolicie nazywanemu „rolowaniu” czyli koziołkowaniu przez dach.

Wynik jaki osiągnął budowany w Stanach Zjednoczonych SUV zdumiewa, bowiem Subaru uzyskało poziom zaledwie 16% - przedział od 12-19% brany jest pod uwagę przy testach aut osobowych. Granica bezpieczeństwa wśród aut klasy SUV to 30%.

Zobacz TEST mojeauto.pl modelu Subaru B9 Tribeca

Ten dobry wynik Subaru B9 Tribeca to zasługa między innymi nisko zamontowanej jednostki napędowej typu boxer, która obniża środek ciężkości gwarantując lepszą trakcję i przyczepność przy pokonywaniu zakrętów. Mocnym punktem Subaru jest też symetryczny układ napędu na wszystkie cztery koła.

Subaru B9 Tribeca aktualnie sprzedawane jest w krajach Ameryki Północnej i Południowej. W Europie – o czym informowaliśmy już wcześniej – SUV pojawi się w drugiej połowie 2006 roku. Czy zawita także do Polski, tego na razie nie wiadomo. Europejska wersja Tribeci zostanie zaprezentowana na Salonie Samochodowym w Genewie. Auto wyposażone będzie w 3-litrowy, 6-cylindrowy silnik o mocy 245 KM, pięciostopniową, automatyczną skrzynię biegów oraz stały napęd na wszystkie, cztery koła. Subaru B9 Tribeca najprawdopodobniej oferowane będzie w dwóch typach nadwozia: 5- i 7-osobowych.

Czytaj także:

B9 Tribeca zmierza ku Europie 2006-02-10

Podobne wiadomości:

B9 Tribeca zmierza ku Europie

B9 Tribeca zmierza ku Europie

Premiery 2006-02-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando