mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Subaru B9 Tribeca bezpieczne

Subaru B9 Tribeca bezpieczne

W testach zderzeniowych NHTSA (America's National Highway Traffic Safety Administration) nowy SUV Subaru, model B9 Tribeca otrzymał maksymalne wyróżnienie pięciu gwiazdek. Test dotyczył kolizji frontalnych i bocznych.

Subaru B9 Tribeca bezpieczne
Głównym zadaniem amerykańskich crash-testów jest sprawdzenie poziomu bezpieczeństwa i stopnia urazów głowy i klatki piersiowej podczas zderzeń z przodu i z boku auta. Dodatkowo sprawdzono także poziom przy którym Subaru B9 Tribeca mogłoby w nieprzyjaznych warunkach drogowych ulec pospolicie nazywanemu „rolowaniu” czyli koziołkowaniu przez dach.

Wynik jaki osiągnął budowany w Stanach Zjednoczonych SUV zdumiewa, bowiem Subaru uzyskało poziom zaledwie 16% - przedział od 12-19% brany jest pod uwagę przy testach aut osobowych. Granica bezpieczeństwa wśród aut klasy SUV to 30%.

Zobacz TEST mojeauto.pl modelu Subaru B9 Tribeca

Ten dobry wynik Subaru B9 Tribeca to zasługa między innymi nisko zamontowanej jednostki napędowej typu boxer, która obniża środek ciężkości gwarantując lepszą trakcję i przyczepność przy pokonywaniu zakrętów. Mocnym punktem Subaru jest też symetryczny układ napędu na wszystkie cztery koła.

Subaru B9 Tribeca aktualnie sprzedawane jest w krajach Ameryki Północnej i Południowej. W Europie – o czym informowaliśmy już wcześniej – SUV pojawi się w drugiej połowie 2006 roku. Czy zawita także do Polski, tego na razie nie wiadomo. Europejska wersja Tribeci zostanie zaprezentowana na Salonie Samochodowym w Genewie. Auto wyposażone będzie w 3-litrowy, 6-cylindrowy silnik o mocy 245 KM, pięciostopniową, automatyczną skrzynię biegów oraz stały napęd na wszystkie, cztery koła. Subaru B9 Tribeca najprawdopodobniej oferowane będzie w dwóch typach nadwozia: 5- i 7-osobowych.

Czytaj także:

B9 Tribeca zmierza ku Europie 2006-02-10

Podobne wiadomości:

B9 Tribeca zmierza ku Europie

B9 Tribeca zmierza ku Europie

Premiery 2006-02-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.