mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Subaru: Będą diesle i nowe modele

Subaru: Będą diesle i nowe modele

Subaru zamierza rozbudować paletę oferowanych modeli. W przyszłości japońska marka chce co rok wprowadzać do sprzedaży w Europie po jednym, nowym modelu. Początek inwazji Subaru ma rozpocząć model Tribeca, który obecnie sprzedawany jest w Stanach Zjednoczonych, a na Starym Kontynencie pojawi się jeszcze pod koniec 2006 roku.

Subaru: Będą diesle i nowe modele
Japoński producent nie zdradza natomiast w jakiej kolejności miałyby pojawiać się nowe samochody, a w konsekwencji do jakich segmentów Subaru będzie chciało wprowadzić swoje produkty. Poza wzbogaceniem oferty samochodowej marka myśli również o zwiększeniu liczby dostępnych silników i systemów zasilania. Już teraz Suabru do niektórych swoich modeli oferuje instalację na gaz płynny. Technologia nazwana przez Japończyków z Subaru „ecomatic” będzie nie tylko dostępna w dwulitrowych wersjach modelu Forester i Legacy, ale także w 2,5-litrowym Outback-u, a także w najpopularniejszym modelu marki, Imprezie. Prace trwają również nad podobnym rozwiązaniem dla wspomnianej Tribeci.

Dowiedz się więcej o marce Subaru

Subaru jako jedna z nielicznych marek w swojej ofercie nie posiada silników Diesla. Również ta sytuacja ma się zmienić. W połowie przyszłego roku mają pojawić się pierwsze jednostki wysokoprężne, które zostaną budowane w oparciu o system silników typu Boxer. W pierwszej kolejności marka zaprezentuje czterocylindrowy motor o mocy około 150 KM, który w założeniach ma trafić do modelu Legacy. Sześciocylindrowy Diesel powędruje także do modelu Tribeca.

Zobacz TEST mojeauto.pl modelu Suabru Tribeca

Czytaj także:

Miejskie Subaru 2006-08-07

Subaru Stella 2006-06-16

Wysokoprężne Subaru 2006-03-27

Komentuj:

~Cineq 2007-09-03

Według mnie diesel do subaru nie pasuje;/ Skończy sie legenda wraz z wprowadzeniem nowego modelu i właśnie diesela, chociaż to moze dobrze iść ale nie subaru... Subaru to bęzyniak z taaaaakim turbo, i tak powinno zostać;)

~kamis 2006-10-01

subaru i diesle?nie ze mną te numery,subaru!

~Piotrek 2006-08-09

Boxer-diesel :-O Ciekaw jestem jak będzie sie sprawować. Swoją droga wsadzili by diesla do Forestera lub Outbacka - była by większa konkurencja dla Allroada.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.