mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Subaru Impreza R4 zadebiutuje w IRC

Subaru Impreza R4 zadebiutuje w IRC

Subaru Impreza WRX STI spec C w podrasowanej specyfikacji rajdowej R4 jest już gotowa do rywalizacji. Auto z dniem 1 maja br. otrzymało homologację FIA i zadebiutuje podczas Rajdu Korsyki, zaliczanego do serii IRC.

Subaru Impreza R4 zadebiutuje w IRC
Kit R4 do zmodyfikowania N-grupowej wersji Imprezy dystrybuowany będzie przez sieć Subaru Tecnica International - STI. Jednym z pierwszych kierowców, którzy sprawdzą podrasowane Subaru będzie Toshiro Arai. Japończyk zamierza bowiem takim autem wystartować w zbliżającym się Rajdzie Korsyki - Tour de Corse. Opiekę serwisową nad autem sprawować będzie stajnia austriackiego kierowcy rajdowego Manfreda Stohla - Stohl Racing. Dziś, w ojczyźnie Stohla odbędą się pierwsze testy Subaru Imprezy R4.

Kategoria R4 została stworzona z myślą o wyrównaniu szans względem aut klasy S2000. Mocniejsze i lepiej zestrojone zawieszeniowo "N-ki" grupy R4, mają też tworzyć nową kategorię aut rajdowych. Jak mówi Manfred Stohl, dla nowego dzieła Subaru nie są stawiane na razie żadne ostre wymagania. Start na Korsyce ma być generalnym testem, w którym Impreza zostanie sprawdzona przede wszystkim pod kątem niezawodności. "Przed nami pierwszy krok w realizacji tego projektu. Jest zdecydowanie za wcześnie by prognozować, że Impreza R4 w tej aktualnej specyfikacji, będzie gotowa do rywalizacji z autami S2000. My mamy nadzieję, że tak. Start w Tour de Corse traktujemy czysto testowo. Auto ma przede wszystkim dojechać do mety bez awarii" - powiedział Manfred Stohl.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru Impreza Wszystko o Subaru
Tematy w artykule: Subaru Subaru Impreza R4

Podobne wiadomości:

Subaru Viziv-7 SUV Concept - duży z Japonii

Subaru Viziv-7 SUV Concept - duży z Japonii

Premiery 2016-11-18

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Aktualności 2016-10-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Concierge zatankuje i umyje Volvo
Concierge zatankuje i umyje Volvo
Nie lubisz odwiedzać stacji benzynowej, a tym bardziej czekać w kolejce na myjni? Volvo ma na to sposób. Szwedzki producent uruchamia usługę Concierge Service, dzięki której właściciel nie będzie musiał skupiać się na wielu czynnościach związanych z obsługą pojazdu.