mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Subaru Impreza STi na ropę?

Subaru Impreza STi na ropę?

Wiele wskazuje na to, że powstanie wersja Subaru Impreza STi dla oszczędnych. Japońska marka podobno zastanawia się nad wprowadzeniem wysokoprężnej jednostki typu Boxer także do tej najmocniejszej serii modelu.

Subaru Impreza STi na ropę?
Napędzany na obie osie "hot hatch" Subaru najprawdopodobniej otrzymałby 2.0 l., czterocylindrowy silnik, który pierwszy raz został wykorzystany w debiutującym w styczniu br. Legacy Sport Tourer. Ten samochó pojawi się w bezpośredniej sprzedaży dopiero we wrześniu i będzie dysponował mocą 148 KM. Ale na potrzeby Imprezy STi motor ten zostałby podkręcony do 180 KM.

Zwiększony maksymalny moment obrotowy do ok. 400 Nm pozwoliłby na rozpędzenie się tą wersją od 0 do 100 km/h w 7 s. Największą zaletą silnika miałaby być jego ekonomika. Taka wersja kultowego Subaru Impreza STi pozwoliłaby japońskiemu producentowi obniżyć średnie wartości emisji spalin dla tego modelu o 40% w stosunku do egzemplarza z silnikiem benzynowym (z 243 g/km CO2 do około 155 g/km).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Subaru Impreza
Subaru Impreza
Cena podstawowa już od: 78 968 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Taka sama, ale inna - Subaru Impreza WRX STI

auto motor i sport 0000-00-00

W całej historii świata to dopiero trzecie pokolenie, a mogłoby się wydawać, że istnieje od zawsze - Subaru Impreza WRX STI.

Komentuj:

~ArTuDiTu 2008-11-06

Dla mnie bomba...

~SZpec 2008-09-07

Szkoda, że hybrydy STI nie zrobili... Subaru, nie prius, albo TATA motors... To nie auto dla kogoś który nie ma na benzynę... Dobra, diesel w outbacku i legacy... społeczeństwo przeżyło, ale to co już zrobili z imprezą, przeszło ludzkie pojęcie.. i w dodatku jeszcze chcą bardziej dobić fanów dieselem...

~wtd 2008-03-27

STI ma jeździć a nie oszczędzać. do oszczędzania są inne auta.

~Pietra 2008-02-25

Można dać jeszcze opony od 126p, będzie mniej palić paliwa

~zmac 2008-02-25

Z taką mocą to co najwyżej WRX a nie STi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.