mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Subaru Stella

Subaru Stella

Fuji Heavy Industries, producent samochodów marki Subaru, wypuścił kilka dni temu na rynek japoński model Stella. Jest to odpowiedź wobec oczekiwania klientów na małe, ekonomiczne samochody.

Subaru Stella

Zasady, którymi kierowano się podczas projektowania tego samochodu to: prostota, czystość oraz nowoczesność. Wyszedł więc z tego pojazd przeznaczony dla ludzi młodych, aktywnych i prowadzących aktywne życie. Nowa Stella powinna spełnić wymogi klientów, którzy poszukują samochodu z pojemnym wnętrzem, które potrafi też połączyć tą cechę z wygodą użytkowania samochodu z segmentu mini. Nowy produkt Subaru będzie napędzany czterocylindrowym silnikiem o pojemności 660 cm3 połączony z zaprojektowaną na nowo przekładnią i-CVT. Przy konstrukcji tego samochodu użyto niezależnego zawieszenia, które dostarczy podróżującym optymalnego komfortu.

W samochodzie zastosowano szereg nowatorskich rozwiązań zwiększających użyteczność oraz ergonomię. Przykładem tego mogą być dwa tylne fotele, które można w każdej chwili przesunąć blisko rzędu przedniego. Funkcja ta może przydać się matkom, które przewożą dzieci, gdyż będą one mogły w każdej chwili mieć nad nimi bezpośrednią kontrolę. Kolejnym przykładem funkcjonalności nowego Subaru może być przedni fotel pasażera, który po złożeniu funkcjonuje jako normalny stół. W przednich drzwiach umieszczono kilka schowków, w których można będzie ukryć od chusteczek po książki. Dwie pary drzwi natomiast otwierają się wahadłowo do kąta 90 stopni, ułatwiając dostęp do wnętrza samochodu. W środku auto zostało wyciszone, tak aby zachować odpowiednią akustykę podczas jazdy i rozmowy.

Póki co samochód pojawił się tylko na rynku azjatyckim, więc nie wiadomo czy zawita on w ogóle na rodzimym rynku. Jego miesięczna produkcja w kraju kwitnącej wiśni będzie utrzymywać się na poziomie 5 tysięcy sztuk miesięcznie.

Czytaj także:

Azjatyckie mini (2006-05-09)

SI-DRIVE (2006-04-14)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru Stella Wszystko o Subaru
Tematy w artykule: Subaru Subaru Stella

Podobne wiadomości:

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Aktualności 2017-07-04

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Aktualności 2016-10-06

Komentuj:

~Franz Maurer 2006-06-17

Proszę autora o poprawienie swojej ortografii. NIE WIADOMO, może się to do czegoś przyda.

~fiki 2006-06-16

I do tego silniczek super mini. Niskie opłaty i spalanie.

~gugu 2006-06-16

Szkoda, że u nas takich nie sprzedają. Widać, że jest wysoki, a więc dobrze się do niego wsiada. Wnętrze bardzo przyjemne, a nie takie ochydne jakie wiekszość firm serwuje polakom.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando