mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Subaru Tribeca po operacji plastycznej

Subaru Tribeca po operacji plastycznej

Jeszcze do niedawna Tribeca była częstym obiektem drwin oraz ciętych dowcipów. A to wszystko z powodu swego egotycznego wyglądu, do jakiego nie byli przyzwyczajeni europejscy nabywcy. Pomimo tego, auto znalazło pewną rzeszę fanów. Teraz, dzięki "nowej twarzy" zamierza ponownie wejść ze szturmem na rynek.

Subaru Tribeca po operacji plastycznej

Niefortunny wygląd poprzedniej generacji samochodu spowodował, że na rynku amerykańskim sprzedało się nieco ponad 18 tysięcy egzemplarzy. Według planów producenta, nabywców miało znaleźć aż 36 tysięcy sztuk sportowo-rekreacyjnego Subaru. Tak więc brzydkie kaczątko nie okazało się łabędziem, w tym nieco ciasnym już segmencie.

Japończycy postanowili jednak uczyć się na błędach. W nowej generacji nie uświadczymy już "charakterystycznego" grilla wzorowanego na samochodach marki Edsel, produkowanych na przełomie lat 50 i 60-tych. Zamiast tego pojawi się bardziej konwencjonalny, jednoczęściowy element, wprawdzie nie wyróżniający go z tłumu, lecz z pewnością poprawiający walory estetyczne. Nadwozie auta wygląda teraz bardziej muskularnie. Zmieniono reflektory, wloty powietrza, wyprofilowano maskę, pod którą pojawi się nowa jednostka. Pojemność silnika została zwiększona do 3,5 litra, a zaimplementowano w niej system Active Valve Control, pozwalający wydobyć moc 256 koni mechanicznych. Subaru zapowiada, że nowa generacja będzie o 10 procent bardziej oszczędna, a przy okazji bardziej przyjazna dla środowiska.

W wyposażeniu standardowym pojawią się takie technologie jak S-AWD, a także system VDC oraz uaktualniony system kontroli trakcji. Data wejścia nowej generacji do salonów nie jeszcze znana. Tak samo jak jego cena.

Czytaj także:

Subaru: Będą diesle i nowe modele (2006-08-09)

Wysokoprężne Subaru (2006-03-27)

Subaru B9 Tribeca bezpieczne  (2006-02-13)

B9 Tribeca zmierza ku Europie  (2006-02-10)


Podobne wiadomości:

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Aktualności 2016-10-06

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Aktualności 2017-07-04

Komentuj:

~mn 2008-08-11

Co ważne- za 150 tys. dostajesz auto lepsze niż w BMW za 250. Bezawaryjne, łatwe w obsłudze, nieprzekombinowane i jeszcze ma dobry napęd, anie jakieś szmiry bajery i inne haldexy. Co ważen to jest SUBARU, żadko spotkasz leszcza w białej czapce lub złamasa na sterydach i po solarce w takim samym aucie jak Ty. Już za to warto dopłacic do ceny Audi czy BMW.

~a.zet. 2008-02-24

Super samochód tylko czemu ma 5 biegów

~MasterLease 2007-04-03

No, teraz, to wygląda na prawdziwie rasowy, terenowy, nowoczesny, KOREAŃSKI SUV:D Przód to coś pomiędzy Chryslerem a Hyundaiem...

~cyb 2007-04-03

cokolwiek by nie powiedziec o wygladzie z zewnatrz, w srodku to jedno z najpiekniejszych aut jakie widzialem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.