mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Subaru a'la Sirion dla Europy

Subaru a'la Sirion dla Europy

Auto, znane Europejczykom jako Daihatsu Sirion, trafi na Stary Kontynent po lekkich modyfikacjach pod szyldem Subaru. To efekt przejęcia przez Toyotę większościowego pakietu udziałów w Fuji Heavy Industries, producenta aut marki Subaru.

Subaru a'la Sirion dla Europy
Małe auto, o nieznanej jeszcze nazwie, trafi na europejski rynek, być może także i do Polski, jeszcze w pierwszej połowie tego roku. W pierwszym roku planowane jest sprowadzenie od 5 do 10 tys. egzemplarzy tego małego Subaru.
 
Zobacz więcej zdjęć Daihatsu Sirion
 
Obecnie auto to jest produkowane w japońskiej fabryce Daihatsu, spółce należącej w 100% do Toyoty. Na lokalnym rynku sprzedawane jest jako Daihatsu Boon oraz Toyota Passo, a w Europie jako wspomniany już wcześniej Sirion.
 
Toyota przejęła 8,7-procentowy pakiet akcji od General Motors w 2005 roku stając się głównym udziałowcem tej firmy. Od tego czasu współpraca obu koncernów powoli nabiera tempa. W amerykańskiej fabryce FHI powstawać będą Toyoty Camry, zaś Toyota udostępni Subaru swoje technologie hybrydowe.
 
Zobacz więcej o samochodach marki Subaru

 
 
Tematy w artykule: Sirion

Podobne wiadomości:

Nowe Daihatsu Sirion wkrótce w Europie

Nowe Daihatsu Sirion wkrótce w Europie

Premiery 2004-12-10

Sportowy Sirion

Sportowy Sirion

Aktualności 2006-03-29

Komentuj:

~fan subaru 2007-01-05

koniec z subaru, przynajmniej w dotychczasowym wydaniu :-((

~raiders 2007-01-04

to będzie podważało istnienie marki subaru :( przeciesz to japońska panda:)

~Witek 2007-01-04

Ciekawe czy będzie miało napęd na 4 koła. Ludzie!! Subaru słynie z tego, że sprzedaje samochody tylko z napędem na 4 koła (przynajmniej w Europie).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.