mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Subaru i Prodrive chcą pobić rekord Isle of Man TT

Subaru i Prodrive chcą pobić rekord Isle of Man TT


Subaru przy wsparciu firmy Prodrive, niegdyś budującej auta tej marki do rajdów WRC, zamierza pobić rekord przejazdu 37-milowego wyścigu Isle of Man Tourist Trophy. W tym celu gruntownie zmodyfikowano model WRX STI.

Subaru i Prodrive chcą pobić rekord Isle of Man TT
Isle of Man TT to jeden z najbardziej spektakularnych wyścigów ulicznych na świecie. Ale ścigają się w nim tylko motocykliści. Jednak raz na jakiś czas jakiś śmiałek na zamkniętych ulicach tuż przed wyścigiem próbuje przejechać samochodem trasę wokół tej brytyjskiej wyspy, w jak najkrótszym czasie. Obecny rekord na 37-milowym odcinku (to około 60 km) należy do Marka Higginsa, rajdowego mistrza Wlk. Brytanii, który w 2014 roku za sterami WRX STI w amerykańskiej wersji osiągnął czas 19 minut i 15 sekund.

Ochotę na pobicie rekordu ma Subaru, które wraz z firmą Prodrive, zbudowało wyczynową odmianę WRX STI - zrobiono to specjalnie na tę okazję. Zmodyfikowane Subaru ma taki sam silnik i prawdopodobnie taką samą moc jak seryjna wersja. Otrzymało ono jednak zaawansowany pakiet aerodynamiczny z wieloma wlotami powietrza i wielki skrzydłem na klapie bagażnika. We wnętrzu znajduje się fotel kubełkowy, kokpit dostosowany do wyczynowego zastosowania oraz profesjonalna klatka bezpieczeństwa. Samochód został także znacznie odciążony, wyrzucono prawie całe wnętrze, zamontowano lekkie wyczynowe obręcze kół.

Za sterami tego samochodu usiądzie nie kto inny jak Mark Higgins, czyli jak wiemy, obecny rekordzista przejazdu tego odcinka. Cel? Skrócenie czasu przejazdu do mniej niż 19 minut. Przejazd będzie miał miejsce na przełomie czerwca i lipca, czyli w tym samym czasie co kultowy wyścig Isle of Man TT.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Subaru Impreza
Subaru Impreza
Cena podstawowa już od: 79 186 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Aktualności 2017-07-04

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Aktualności 2016-10-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.