mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Subaru reaguje na podwyżkę akcyzy

Subaru reaguje na podwyżkę akcyzy

Oryginalne posunięcie naszego rządu, polegające na zwalczaniu kryzysu przez podwyższenie podatku akcyzowego, przynosi spodziewane przez wszystkich skutki w postaci wzrostu cen. Nie inaczej postąpiło i Subaru.

Subaru reaguje na podwyżkę akcyzy
I choć podwyżka akcyzy z 13,6% na 18,6% na samochody z silnikami o pojemności ponad dwóch litrów, jaka miała miejsce z początkiem tego roku, miała uderzyć przede wszystkim w sprowadzane do naszego kraju używane auta, to pierwszym widocznym efektem tego posunięcia są podwyżki w salonach samochodowych.

W przypadku samochodów japońskiej marki Subaru z silnikami o pojemności ponad 2.0 litrów, korekta cen wyniesie średnio 2,3%. Gdyby uwzględnić wyłącznie samą podwyżkę akcyzę, to wzrost cen powinien wynieść 4,4%. Część tych kosztów, jak zapewniają przedstawiciele Subaru Import Polska, firma postanowiła wziąć na siebie.

Z największą średnią podwyżką (4,2%) muszą się liczyć nabywcy Forestera w wersji z 2,5-litrową jednostką o mocy 230 KM. Najtańsza wersja (XT) podrożeje z 37 do 38,6 tys. euro, zaś najdroższa (Exclusive) z 42,5 do 44,2 tys. euro. Fani Imprezy WRX będą musieli pogodzić się z 4-procentową podwyżką. Najmniej podrożeje topowa wersja STI Top - z 55 do 57 tys. euro.

Nieco łagodniej potraktowani zostali klienci pozostałych modeli. Legacy z silnikami 2.5 oraz 3.0 podrożeje średnio o 2,1%, Legacy kombi o 1,5%, a Outback o 1,7%. Za SUV-a Tribeca trzeba będzie zapłacić średnio 1,5 procent więcej niż dotychczas.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru
Tematy w artykule: Subaru

Podobne wiadomości:

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Aktualności 2016-10-06

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Aktualności 2017-01-24

Komentuj:

~sdf 2009-01-21

W połączeniu z cenami przeliczanymi z euro w dniu zakupu, dojdziemy zaraz do sytuacji, że impreza z silnikiem 1.5 będzie kosztowała tyle, co VW Passat 2.0. A Forester 2.5 zaraz zostanie konkurentem mercedesa ML.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.