mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Subaru reaguje na podwyżkę akcyzy

Subaru reaguje na podwyżkę akcyzy

Oryginalne posunięcie naszego rządu, polegające na zwalczaniu kryzysu przez podwyższenie podatku akcyzowego, przynosi spodziewane przez wszystkich skutki w postaci wzrostu cen. Nie inaczej postąpiło i Subaru.

Subaru reaguje na podwyżkę akcyzy
I choć podwyżka akcyzy z 13,6% na 18,6% na samochody z silnikami o pojemności ponad dwóch litrów, jaka miała miejsce z początkiem tego roku, miała uderzyć przede wszystkim w sprowadzane do naszego kraju używane auta, to pierwszym widocznym efektem tego posunięcia są podwyżki w salonach samochodowych.

W przypadku samochodów japońskiej marki Subaru z silnikami o pojemności ponad 2.0 litrów, korekta cen wyniesie średnio 2,3%. Gdyby uwzględnić wyłącznie samą podwyżkę akcyzę, to wzrost cen powinien wynieść 4,4%. Część tych kosztów, jak zapewniają przedstawiciele Subaru Import Polska, firma postanowiła wziąć na siebie.

Z największą średnią podwyżką (4,2%) muszą się liczyć nabywcy Forestera w wersji z 2,5-litrową jednostką o mocy 230 KM. Najtańsza wersja (XT) podrożeje z 37 do 38,6 tys. euro, zaś najdroższa (Exclusive) z 42,5 do 44,2 tys. euro. Fani Imprezy WRX będą musieli pogodzić się z 4-procentową podwyżką. Najmniej podrożeje topowa wersja STI Top - z 55 do 57 tys. euro.

Nieco łagodniej potraktowani zostali klienci pozostałych modeli. Legacy z silnikami 2.5 oraz 3.0 podrożeje średnio o 2,1%, Legacy kombi o 1,5%, a Outback o 1,7%. Za SUV-a Tribeca trzeba będzie zapłacić średnio 1,5 procent więcej niż dotychczas.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru
Tematy w artykule: Subaru

Podobne wiadomości:

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Aktualności 2017-07-04

Legacy Koncept - galeria zdjęć

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~sdf 2009-01-21

W połączeniu z cenami przeliczanymi z euro w dniu zakupu, dojdziemy zaraz do sytuacji, że impreza z silnikiem 1.5 będzie kosztowała tyle, co VW Passat 2.0. A Forester 2.5 zaraz zostanie konkurentem mercedesa ML.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.