mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sukces Dębicy

Sukces Dębicy

Firma Oponiarska Dębica S.A. zajęła pierwsze miejsce w "Rankingu 100 najlepszych firm Podkarpacia" za 2006 rok i została uhonorowana statuetką "Złotej Setki". Według corocznego rankingu Wyższej Szkoły Zarządzania w Rzeszowie i dziennika "Nowiny", Spółka zajęła również pierwsze miejsce w kategorii sprzedaży eksportowej, uzyskując najlepszy w swojej historii wynik - ponad 1,1 mld zł.

Sukces Dębicy

Ranking ten jest zestawieniem osiągnięć biznesowych 100 największych firm z Podkarpacia, które są wizytówką i mają najsilniejszy wpływ na gospodarkę województwa. Jego wyniki stanowią ważny wskaźnik kondycji ekonomicznej regionu.
Dębica od kilku lat niezmiennie utrzymuje pozycję na czele rankingu największych firm Podkarpacia. Firma osiąga kolejne sukcesy na rynku i należy do największych producentów opon w Europie. Stale podejmuje działania, prowadzące do umacniania swojej pozycji rynkowej, wychodząc tym samym naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów.
W najbliższych czterech latach Dębica S.A. wraz ze swoim głównym udziałowcem koncernem The Goodyear Tire & Rubber Company planuje zainwestować około 110 mln dolarów w rozwój produkcji nowoczesnych opon do samochodów osobowych o wysokich osiągach oraz 8,5 mln dolarów w zwiększenie produkcji opon do samochodów ciężarowych.

Dębica angażuje się także aktywnie we wspieranie przedsięwzięć społecznych. Zaangażowanie jest wyrazem dbałości o harmonijny rozwój otoczenia, w którym firma działa i realizuje swoją misję. W ciągu ostatnich 5 lat firma przeznaczyła ponad 3 mln złotych na realizację wielu programów społecznych oraz pomoc najbardziej potrzebującym, m.in. chorym dzieciom, niepełnosprawnym, osobom pokrzywdzonym przez los.
Dębica jest liderem polskiego rynku opon do samochodów osobowych.
Od 1995 r. jej inwestorem strategicznym jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company. Firma produkuje opony takich marek jak: Dębica, Goodyear, Dunlop i Fulda. Sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.

Przeczytaj także:

Nowe inwestycje w Dębicy? (2007-07-10)

Goodyear zainwestuje ponad 100 mln USD w Dębicy (2007-02-21)


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.