mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sukces Kia w badaniu J.D.Power

Sukces Kia w badaniu J.D.Power

Tegoroczne badanie jakości początkowej (Initial Quality Study - IQS) okazało się sukcesem dla marki Kia. Po raz pierwszy w historii koreański producent uzyskał notę przekraczającą średnią dla branż.

Sukces Kia w badaniu J.D.Power

Zdobywając łączną notę 125 punktów, Kia poprawiła ubiegłoroczny wynik o 11 punktów. Producent odnotował wyraźny wzrost w dwóch odrębnych kategoriach: jakość designu oraz jakość produkcji. Poprawiając swoje rezultaty konsekwentnie od roku 2003, Kia osiągnęła najlepszy wskaźnik poprawy w grupie wszystkich marek w okresie 5 lat. "Taki rezultat świadczy niewątpliwie o nieustannie podejmowanych przez producenta działaniach w kierunku poprawy jakości samochodów, a tym samym zadowolenia naszych klientów" - stwierdził Yong-Hwan Kim, zastępca prezesa Kia Motors Corporation. "Sukcesem marki jest także drugie z rzędu zwycięstwo modelu Kia Rio w segmencie samochodów małych."

Initial Quality Study to coroczne badanie przeprowadzane przez organizację J.D.Power and Associates, obejmujące swym zasięgiem klientów użytkujących samochody przez okres pierwszych 90 dni ich użytkowania. Bada ono właściwości samochodów w ośmiu kategoriach, takich jak m.in. przyjemność prowadzenia, silnik i skrzynia biegów, a także szeroki zasięg problemów zgłaszanych przez właścicieli. Studium obejmuje co roku blisko 40 marek samochodów i opiera się na komentarzach otrzymanych od ponad 60.000 nabywców i użytkowników pojazdów fabrycznie nowych.

Zobacz więcej o samochodach marki Kia

Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia

Podobne wiadomości:

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Aktualności 2017-07-26

Kia Lotos Race 2017 - niebawem start

Kia Lotos Race 2017 - niebawem start

Aktualności 2017-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Sporym problemem na podkarpackim odcinku autostrady A4 jest mała liczba stacji benzynowych i Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Sytuacja niedługo się zmieni za sprawą przetargu na dzierżawę siedmiu miejsc.