mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sukces targowy Solarisa w Hanowerze

Sukces targowy Solarisa w Hanowerze

"Solaris dla środowiska i bezpieczeństwa" to hasło, pod jakim firma Solaris Bus & Coach S.A. prezentowała się na 61. Wystawie Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze, która odbyła się w dniach 21-29 września. Udział w hanowerskich targach okazał się ogromnym sukcesem producenta autobusów z podpoznańskiego Bolechowa.

Sukces targowy Solarisa w Hanowerze

Solaris Bus & Coach zaprezentował na międzynarodowej arenie cztery autobusy miejskie marki Solaris. Dla dwóch z nich - Solarisa Urbino Hybrid z napędem hybrydowym i Solarisa Urbino EEV -  była to światowa premiera.

Solaris Urbino Hybrid czyli autobus z napędem hybrydowym to odpowiedź firmy Solaris Bus & Coach na światowe trendy dotyczące poszukiwania alternatywnych źródeł energii. Solaris Urbino Hybrid powstał dzięki współpracy Solaris Bus & Coach oraz firm GM Allison i Cummins.

Pierwszy egzemplarz autobusu hybrydowego trafi do niemieckiego klienta, firmy DVBAG z Drezna. W tej chwili w bolechowskiej fabryce trwa już produkcja kolejnych egzemplarzy  "jamników" z napędem hybrydowym. Analogiczny napęd firmy Allison w przyszłości będzie wykorzystywany także prze firmy BMW i Daimler Chrysler. 

Drugim z premierowych pojazdów prezentowanym na stoisku w Hanowerze był Solaris Urbino EEV. EEV czyli Enhanced Environmentally Friendly Vehicle (pojazd o zwiększonych właściwościach ekologicznych) to najwyższa w tej chwili z norm czystości spalin, która wymagana będzie nie wcześniej niż w roku 2009. 

Odbiorcą pierwszych dziewięciu autobusów spełniających normę EEV jest przedsiębiorstwo komunikacji miejskiej BSAG z Bremen. "Tym zakupem wybiegamy daleko w przyszłość, przeskakując obowiązującą od września 2006 normę Euro 4 i jednocześnie normę Euro 5, która zacznie obowiązywać od roku 2008. Tym samym nasza firma jako pierwsza w Niemczech będzie mieć w swoim taborze najczystsze dostępne na rynku autobusy z silnikiem Diesla." - powiedział Georg Drechsler, prezes BSAG Bremen, który wraz z senatorem Neumeyerem odbierał kluczyki do pierwszego Solarisa Urbino EEV.

Ekologiczne autobusy Solaris Urbino EEV będą eksploatowane w tych rejonach miasta Bremen, w których zanieczyszczenie powietrza jest poważnym problemem. Zakup pojazdów był możliwy dzięki dofinansowaniu pozyskanemu ze źródeł unijnych. Dopłata wyniosła 7000 Euro na każdy autobus spełniający normę EEV.

"Obie premiery targowe okazały się ogromnym sukcesem promocyjnym firmy, szczególnie jeśli mierzyć to liczbą potencjalnych klientów oraz liczbą przedstawicieli konkurencji oglądających z zainteresowaniem autobusy marki Solaris. Jesteśmy przekonani, że wkrótce ten sukces przełoży się na efekty sprzedażowe - mówi Krzysztof Olszewski, prezes Solaris Bus & Coach - W trakcie targów oprócz spotkań z dotychczasowymi klientami naszej firmy, którzy niezwykle pozytywnie przyjęli nasze targowe nowości, nawiązaliśmy także wiele nowych ciekawych kontaktów handlowych, w tym również takich, które wybiegają poza kontynent europejski. Myślę, że tymi targami po raz kolejny "namieszaliśmy" w branży autobusowej".

Przeczytaj także:

Hybrydowy Solaris Urbino (2006-07-25)

Solaris - to może być wyjątkowo dobry rok (2006-07-24)

Solaris i PZA na rzecz bezpieczeństwa (2006-04-11)

Solaris otwiera nową fabrykę (2006-04-05)

Dobre perspektywy Solarisa (2006-02-28)


 


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.