mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Super-auto w produkcji

Super-auto w produkcji

Producent szybkich, a zarazem rzadko spotykanych samochodów marki Caparo skończył właśnie wstępną fazę projektowania jednego z dwóch modeli, które wejdą już niebawem na rynek. W tamtym tygodniu ostrym testom poddawany był dwuosobowy model T1.

Super-auto w produkcji

Samochód rozpoczyna właśnie serię testów, które mają dokładnie sprawdzić jego wytrzymałość, zanim na dobre pojawi się w salonach. Wstępny debiut samochodu zakładany jest najprawdopodobniej na wiosnę przyszłego roku. W skład próby generalnej, która odbywa się właśnie na Wyspach Brytyjskich, wchodzić będzie między innymi długodystansowy test na wytrzymałość, a także monitorowanie zachowania pojazdu na odcinkach pokonywanych z ekstremalnymi prędkościami. Po tym jak skończy się pierwsza część, druga odsłona prototypu sprawdzana będzie najprawdopodobniej w okolicach grudnia przez profesjonalnych kierowców rajdowych.

Brytyjski producent nawiązał bardzo bliską współpracę z firmą Goodwin, która będzie dostarczać profesjonalnej pomocy technicznej w zakresie układu jezdnego samochodu oraz wydajności na torze. Dyrektor projektu Ben Scott-Geddes jest bardzo dumny z ludzi, którzy zaangażowali się w projekt, a jego satysfakcję potęguje fakt, że udało się wszystko urzeczywistnić w bardzo krótkim odstępie czasu. Jego współpracownik Sean Butcher dodał także, że wierzy, iż samochód ten wyznaczy nowy przełomowy kierunek w projektowaniu bardzo szybkich samochodów, który w głównej mierze zakłada stosowanie elementów z bardzo lekkich tworzyw kompozytowych.

Producent zamierza produkować w przyszłości tylko 24 egzemplarze testowanego pojazdu roczni, co daje wynik zaledwie dwóch samochodów na miesiąc. Cena pojazdu nie jest jeszcze znana, jednakże spodziewać się można, że będzie dużo bardziej 'kosmiczna' od wyglądu samego samochodu.

Czytaj także:

Caparo zadebiutuje w Goodwood (2006-06-28)

Caparo T1: Ekonomiczny Sprinter (2006-04-21 09:21)

 

Tematy w artykule: Caparo XP1

Komentuj:

~ludek 2006-10-05

dla kogo robia takie auta i po co

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.