mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Super-oszczędny patent

Super-oszczędny patent

Amerykańska firma AFS Trinity Power Corporation złożyła kilka dni temu aplikację patentową, w celu zarejestrowania nowoczesnej technologii pozwalającej na budowę bardzo oszczędnego samochodu hybrydowego.

Super-oszczędny patent
Te nowatorskie rozwiązanie pozwoli na redukcję spalania do niewiarygodnego poziomu, które utrzyma się na poziomie 1,13 litra na 100 kilometrów! Będzie to możliwe zarówno przy użyciu benzyny, jak też etanolu. Przez swoich amerykańskich twórców nowy system nazywany jest 'Extreme Hybrid'. Jego działanie polega na podłączeniu na noc samochodu do domowej sieci elektrycznej w celu uzupełnienia braków energii w pojemnym akumulatorze. Naukowcy twierdzą, że po takim doładowaniu samochód będzie w stanie przejechać w ciągu dnia bez użycia paliwa 64 kilometry dziennie. Aby przedłużyć podróż, wykorzystywany będzie konwencjonalny silnik napędzany benzyną lub etanolem.
 
Firma AFS Trinity będzie pracować nad budową jednostki silnikowej HX wraz z pomocą brytyjskiej firmy Ricardo. Podpisały one umowę partnerską o współpracy polegającej na budowie i rozwoju nowoczesnego silnika hybrydowego. Wstępnie założono, że jeśli znajdą się wystarczające fundusze aby sfinalizować ten projekt, to pojawi się on na rynku w przeciągu dwóch lat, a po trzech wejdzie do masowej produkcji.
 
 
Czytaj także:
 
Samodzielna hybryda Nissana (2006-04-27)
 
Etanolowa Toyota już w 2008 (2006-04-24)

Hybryda Toyoty kontratakuje (2006-04-11)

Komentuj:

~getx 2006-05-11

Ma to wielki sens...zważywszy na stale rosnace zapotrzebowanie na wyczerpywalny surowiec jakim jest ropa mozna powiedziec , ze to kolejny wazny krok w dziedzinie motoryzacji, w ktorej wykorzystuje sie malowydahjne jednostki napedowe;)

~jasne 2006-05-10

niedługo dojdzie do tego, że ludzie z bloków będą spuszczać kable do samochodów i powszechne stanie się podkradanie prądu, bez sensu....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando