mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Super-radar dla policji

Super-radar dla policji

Można go używać we mgle i przez szybę, jest odporny na upadek i działanie warunków atmosferycznych. Taki nowoczesny, laserowy radar (Ultralyte lti 20-20) znajduje się obecnie na testach policjantów z olsztyńskiej drogówki.

Super-radar dla policji
Od niespełna tygodnia policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie wykorzystują laserowy radar podczas codziennej służby na drogach regionu. Na takim samym urządzeniu pracują obecnie funkcjonariusze z 70 krajów, w tym na terenie całej Unii Europejskiej. Policjanci będą testować urządzenie do końca marca.

Jak podkreślają funkcjonariusze z drogówki, ten sprzęt ma same zalety. Ultralyte 20-20 działa w oparciu o laser, a nie fale radiowe, jak tradycyjne "suszarki" używane dziś przez polską policję do mierzenia prędkości kierowców. Bardzo krótki czas wykonanego pomiaru – 0,3 sekundy – sprawia, że wszystkie antyradary stają się bezużyteczne. Nowoczesny radar działa na baterie, można się nim posługiwać będąc daleko od radiowozu. Pracuje w trudnych warunkach atmosferycznych, przez szybę, jest odporny na upadek. Przy pomocy tego urządzenia można mierzyć prędkość samochodu nawet z odległości 1 km, poruszających się jeden za drugim, w ruchu, z pobocza drogi, z mostu czy też z wnętrza radiowozu.

Niewątpliwie dużą zaletą radaru jest dokładność oraz to, że można nim zmierzyć odległość (do samochodu, do drzewa, itp.) dlatego może być wykorzystany np. podczas wypadku. Ultralyte 20-20 waży niewiele ponad 1,5 kg, mierzy prędkość samochodów jadących nawet do 360 km/h, z dokładnością do 2 km. Może pracować w temperaturze od -30 ºC do + 60ºC.
Tematy w artykule: policja

Podobne wiadomości:

Od 1 stycznia nie unikniesz zatrzmania prawa jazdy

Od 1 stycznia nie unikniesz zatrzmania prawa...

Finanse i prawo 2017-01-04

Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych

Święta 2016 na drogach – wypadków,...

Aktualności 2016-12-27

Komentuj:

~jaa 2008-03-20

taka presja na mierzenie predkosci - a sami gliniarze jezdzac po miescie i obszarach zabudowanych czesto sami nie przestrzegaja ograniczen - ale im wolno.... ot, taki kraj

~t 2008-03-19

a gdybym wyjechał na krótszą trase, np. tak do 200 km ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy
Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy
Dobra wiadomość jest taka, że Mitsubishi finalnie nie uśmierciło swojego kompakta. Na rynku pojawi się model Grand Lancer, ale nie będzie dostępny dla klientów w Europie. Zamiast tego pojawi się na wybranych rynkach w Azji.
Odgadnij model Odgadnij model