mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Supermarka z Poznania

Supermarka z Poznania

W pierwszym w Polsce badaniu reputacji marek - Premium Brand 2006, organizowanym przez SMG/KRC oraz magazyn Forbes, lider w produkcji akumulatorów na polskim rynku Centra SA zdobył tytuł Marki Wysokiej Reputacji. Poznańska Centra zdobyła nagrodę w kategorii "motoryzacja".

Supermarka z Poznania

Akumulatory produkowane w Poznaniu od lat są znane i cenione przez użytkowników nie tylko w Polsce, ale niemalże w całej Europie Środkowowschodniej. O ich jakości świadczy choćby fakt, iż produkty Centry dostarczane są na tak zwane "pierwsze wyposażenie" do fabryk Forda, Toyoty i Fiata. Dzięki spełnianiu co roku wszystkich restrykcyjnych norm firma posiada niezbędne w branży motoryzacyjnej certyfikaty, w tym ISO/TS 16 949 oraz ISO 14 001. A także od kwietnia 2005 roku prestiżowy, oznaczający przynależność do ścisłej światowej czołówki certyfikat Ford Q1.

PremiumBrand 2006 jest projektem promocyjnym, którego celem jest zbadanie reputacji marek funkcjonujących na polskim rynku. Badanie zostało przeprowadzone na przełomie kwietnia i maja, na grupie 1500 reprezentatywnych respondentów.

EXIDE Technologies  - amerykański koncern zajmujący się od 1888 roku produkowaniem różnego rodzaju akumulatorów. Obecnie EXIDE posiada 22% udziału w światowym (31% w europejskim) rynku  akumulatorowym, oferując swoje produkty w prawie 90 krajach naszego globu. "Amerykanie" zatrudniają ponad 15 300 osób, a roczne przychody koncernu sięgają rzędu 2,5 miliarda dolarów. Wśród  europejskich firm działających pod egidą EXIDE Technologies jedną z najprężniejszych jest polska Centra S.A., która stała się własnością koncernu w 1995 roku. Na dziś dzień EXIDE posiada w Europie pięć kluczowych marek: Exide, Tudor, Deta, Centra i Fulmen.

Przeczytaj także:

CENTRA - Superplant z Poznania (2005-08-17)

 


Podobne wiadomości:

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe - podpisano umowę

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe -...

Polskie drogi 2016-04-14

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.