mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Supermarka z Poznania

Supermarka z Poznania

W pierwszym w Polsce badaniu reputacji marek - Premium Brand 2006, organizowanym przez SMG/KRC oraz magazyn Forbes, lider w produkcji akumulatorów na polskim rynku Centra SA zdobył tytuł Marki Wysokiej Reputacji. Poznańska Centra zdobyła nagrodę w kategorii "motoryzacja".

Supermarka z Poznania

Akumulatory produkowane w Poznaniu od lat są znane i cenione przez użytkowników nie tylko w Polsce, ale niemalże w całej Europie Środkowowschodniej. O ich jakości świadczy choćby fakt, iż produkty Centry dostarczane są na tak zwane "pierwsze wyposażenie" do fabryk Forda, Toyoty i Fiata. Dzięki spełnianiu co roku wszystkich restrykcyjnych norm firma posiada niezbędne w branży motoryzacyjnej certyfikaty, w tym ISO/TS 16 949 oraz ISO 14 001. A także od kwietnia 2005 roku prestiżowy, oznaczający przynależność do ścisłej światowej czołówki certyfikat Ford Q1.

PremiumBrand 2006 jest projektem promocyjnym, którego celem jest zbadanie reputacji marek funkcjonujących na polskim rynku. Badanie zostało przeprowadzone na przełomie kwietnia i maja, na grupie 1500 reprezentatywnych respondentów.

EXIDE Technologies  - amerykański koncern zajmujący się od 1888 roku produkowaniem różnego rodzaju akumulatorów. Obecnie EXIDE posiada 22% udziału w światowym (31% w europejskim) rynku  akumulatorowym, oferując swoje produkty w prawie 90 krajach naszego globu. "Amerykanie" zatrudniają ponad 15 300 osób, a roczne przychody koncernu sięgają rzędu 2,5 miliarda dolarów. Wśród  europejskich firm działających pod egidą EXIDE Technologies jedną z najprężniejszych jest polska Centra S.A., która stała się własnością koncernu w 1995 roku. Na dziś dzień EXIDE posiada w Europie pięć kluczowych marek: Exide, Tudor, Deta, Centra i Fulmen.

Przeczytaj także:

CENTRA - Superplant z Poznania (2005-08-17)

 


Podobne wiadomości:

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie koncepcji programowej dla kolejnego fragmentu autostrady A2. Dzięki temu powstanie dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu.