mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Superszybki Mercedes SLR

Superszybki Mercedes SLR

Mercedes-Benz SLR McLaren jest wynikiem połączenia sił i doświadczenia inżynierów firmy Mercedes-Benz oraz ich partnera z wyścigów Formuły 1 - Mclarena.

Superszybki Mercedes SLR

Silnik nowego Mercedesa SLR jest niezwykle imponujący. Jest to jednostka 8-cylindrowa, 5,5-litrowa o mocy 626 KM, która rozpędza samochód do "setki" w 3,8 sekundy, do 200 km/h w 10,6, a do 300 w 28,8 sekundy. Maksymalna prędkość nie jest elektronicznie ograniczona i wynosi 334 km/h.
Na uwagę zasługują także niezwykle lekkie materiały, z których wytworzona została konstrukcja auta. W większości są to komponenty włókna węglowego, które są stosowane w pojazdach wyścigowych formuły 1, lżejsze od tradycyjnych materiałów (stal i aluminium) o około 50 %, jednakże absorbujące energię uderzenia w razie wypadku cztero-, pięciokrotnie lepiej. Dzięki temu kabina pasażerska pozostaje prawie nienaruszona w razie zderzenia czołowego.
Nowe materiały zastosowane zostały także do hamulców. Wzmocnione są one teraz ceramicznie charakteryzując się większą efektywnością i wytrzymałością.
Bezpieczeństwo jadącym nowym modelem SLR mają zapewnić dwie przednie poduszki powietrzne, nowozaprojektowane poduszki ochraniające kolana, poduszki boczne, napinacze pasów bezpieczeństwa oraz opisane wcześniej hamulce.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!