mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Supertest Ekonomii 2008

Supertest Ekonomii 2008

W tegorocznej, piątej już edycji Supertestu Ekonomii, który przeprowadzony zostanie 11 czerwca, zadebiutują dwie marki: rozpoczynająca właśnie działalność na polskim rynku po krótkiej przerwie Mazda oraz Seat. Łącznie na starcie stanie maksimum 10 samochodów.

Poza wymienionymi wyżej dwoma markami, swój udział potwierdziły już Citroen Polska (z dwoma samochodami), Fiat Auto Poland, Renault Polska i Toyota Motor Poland. Organizatorzy czekają na kolejne zgłoszenia.             

Do pobicia są rekordowe osiągnięcia poprzednich zwycięzców : 2.77 l/100 km Toyoty Yaris 1.4D , 2.84  Fiata Pandy 1.3 MultiJet , 2.92 Peugeota 107 1.4 HDi  i 3.11 l/100 km Toyoty Prius. Skądinąd wszystkie rezultaty osiągnięte na trasach  wcześniejszych imprez zasługują na uwagę, bo znacznie odbiegają od naszych codziennych przeciętnych. Do ich osiągnięcia wystarczyła  jazda zgodna z przepisami i zasadami ekonomicznej eksploatacji. Zauważalna tendencja wzrostowa wielkości zużycia jest konsekwencją zmian regulaminowych mających na celu wyeliminowanie możliwości ślamazarnej jazdy – najoszczędniejszej ale nierzeczywistej.
             
Trasa tegorocznego Supertestu Ekonomii, zaplanowanego na 11 czerwca, prowadzić będzie z Warszawy drogą nr 7 do Elbląga , dalej drogą nr 22 do autostrady w okolicach Tczewa, pierwszym odcinkiem autostrady A1 i drogą ekspresową S6 do Gdyni  a dalej drogą nr 216 do Władysławowa – łącznie ok. 440 km. Sprawdzić więc będzie można, ile w tym roku może kosztować wyjazd nad morze.
          
Nad sprawnym przebiegiem imprezy  organizowanej przez Stowarzyszenie Auto Klub Dziennikarzy Polskich czuwać będą  sędziowie Automobilklubu Stołecznego MAK  a Statoil Polska tradycyjnie udzieli gościny w swoich stacjach i zapewni paliwo.
Tematy w artykule: paliwa

Podobne wiadomości:

Czy te dystrybutory mogą kłamać?

Czy te dystrybutory mogą kłamać?

Aktualności 2016-01-27

Paliwo najtańsze od lat!

Paliwo najtańsze od lat!

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.