mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Suzuki SX4 WRC na asfaltach

Suzuki SX4 WRC na asfaltach

Na początku czerwca, w południowej części Europy zespół Suzuki przeprowadził kolejną fazę testów SX4 WRC, tym razem na nawierzchni asfaltowej. Specyfikacja pojazdu była zbliżona do tej, która zostanie zaprezentowana podczas oficjalnych startów.

Suzuki SX4 WRC na asfaltach

Pięciodniowe testy potwierdziły niezawodność samochodu. Przez cały czas zespół pracował nad bazowymi ustawieniami auta oraz nad udoskonaleniem nastawień poszczególnych podzespołów. Tor, na którym odbywały się testy był bardzo techniczny, a liczne szczyty, zagłębienia, nawroty i  ostre zakręty przyczyniły się  do zwiększenia wymagań wobec testowanego samochodu. SX4 WRC przeszedł testy bez większych problemów. Osiągnął bardzo dobre wyniki na szybkich partiach toru oraz podczas zakrętów pokonywanych z małą i średnią prędkością.

Nobuhiro „Monster” Tajima – szef Suzuki Sport: ,,Stale pracujemy nad rozwojem naszego samochodu, dlatego staje się on coraz bardziej konkurencyjny. Zdajemy sobie jednak sprawę z faktu, że pozostałe marki również dysponują bardzo szybkimi i zaawansowanymi technologicznie pojazdami. Był to jeden z powodów, dzięki któremu podjęliśmy decyzję o przyśpieszeniu harmonogramu testów, początkowo planowanych  na rok 2008.  Takie działanie było niezbędne, aby móc konkurować z innymi autami WRC, musimy być pewni, że dysponujemy samochodem o najlepszej specyfikacji.”

„Debiut SX4 WRC ma Korsyce zbliża się wielkimi krokami, więc nadal będziemy pracować nad topową specyfikacją auta” – dodał „Monster”.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Suzuki SX4
Suzuki SX4
Cena podstawowa już od: 66 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Suzuki SX4 Wszystko o Suzuki
Tematy w artykule: Suzuki Suzuki SX4

Podobne wiadomości:

Nowe Suzuki Swift - pierwsze, oficjalne zdjęcia

Nowe Suzuki Swift - pierwsze, oficjalne...

Aktualności 2016-12-27

Nowe Suzuki Swift - wyciekły zdjęcia

Nowe Suzuki Swift - wyciekły zdjęcia

Aktualności 2016-12-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S19 - trwają intensywne prace
S19 - trwają intensywne prace
Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.