mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Suzuki SX4 WRC na testach

Suzuki SX4 WRC na testach

Już w przyszłym sezonie w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA (WRC) zadebiutuje nowy samochód – Suzuki SX4 WRC. Obecnie trwają intensywne testy tego auta na drogach o różnych nawierzchniach.

Suzuki SX4 WRC na testach

W kwietniu odbyły się pierwsze testy drogowe tego pojazdu na terenie Europy. Obecnie zaś trwają testy na szutrowych drogach o bardzo nierównych nawierzchniach w południowej Francji, gdzie sprawdzana jest odporność samochodu na trudy najcięższych tras, trudniejszych nawet niż te, które można spotkać w rundach WRC. 

Japoński koncern liczy, że będzie w stanie przygotować auto zdolne do konkurowania z najlepszymi, tak jak ma to miejsce w kategorii Super 1600 (Rajdowe Mistrzostwa Świata Juniorów), gdzie Suzuki może poszczycić się już licznymi triumfami.
 
Oczywiście prace rozwojowe nad konstrukcją SX4 WRC trwają cały czas, a ich celem jest maksymalne wykorzystanie zalet modelu w wersji drogowej do celów rajdowych. Seryjny SX4 znany jest szczególnie z wysokiej sztywności nadwozia, znakomitego prowadzenia oraz doskonałej stabilności podczas jazdy.
 
W najbliższym czasie przewidziane są kolejne testy, w większości w krajach Europy południowej, w warunkach zbliżonych do tych, które kierowcy napotykają podczas rajdów. Wkrótce rozpoczną się także testy na nawierzchniach asfaltowych.
 
Czytaj także:

Test modelu Suzuki SX4

Sedan w Suzuki SX4 (2006-03-06)

Pierwsze zdjęcia rajdowego SX4 (2006-02-09)

 
 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Suzuki SX4
Suzuki SX4
Cena podstawowa już od: 66 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Suzuki SX4 Wszystko o Suzuki
Tematy w artykule: Suzuki Suzuki SX4

Podobne wiadomości:

Suzuki i Toyota pracują razem

Suzuki i Toyota pracują razem

Aktualności 2016-10-13

Suzuki pojedzie na Księżyc

Suzuki pojedzie na Księżyc

Aktualności 2016-08-10

Komentuj:

~deda 2007-06-18

samochody suzuki sa piekne

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport