mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Suzuki chce opuścić Grupę VW

Suzuki chce opuścić Grupę VW

Suzuki wypowiedziało umowę partnerską koncernowi Volkswagena. Japończycy chcą również by producent aut z Wolfsburga zwrócił to czym Suzuki podzieliło się w ramach umowy. Widać, że nie wszystkim jest dobrze pod skrzydłami ojca Volkswagena.

Suzuki chce opuścić Grupę VW
Firmy połączyły siły w grudniu 2009 roku. W ramach tej umowy VW uzyskał dostęp do małych aut Suzuki i doświadczenia w ich produkowaniu, a japońska firma otrzymała dostęp do technologii VW. Niemiecki gigant posiada 19,89 procent udziałów w Suzuki. Jednak Japończycy twierdzą, że nigdy nie otrzymali dostępu do niemieckiej technologii. Teraz Suzuki chce wrócić do niezależnego statusu dążąc do odzyskania udziałów.

"Jestem rozczarowany tym, że musimy podjąć takie kroki, ale działania VW nie pozostawiły nam wyboru. Cały czas odmawiają naszych próśb, aby rozwiązać te problemy na drodze negocjacji. W przypadku braku współpracy VW i biorąc pod uwagę brak tego co zostało uzgodnione brak jest podstaw dla partnerstwa i jego kontynuacji. Z zaprzestaniem partnerstwa nie ma podstaw do tego by VW posiadał akcje Suzuki. Teraz będziemy pracować aby przywrócić związek Suzuki i VW do pierwotnego stanu jako niezależne podmioty, które nie ograniczają się w biznesie. Wzywam dr Winterkonrna do uszanowania tego", powiedział o całej sytuacji prezes japońskiej marki Osamu Suzuki.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Suzuki Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen Suzuki

Podobne wiadomości:

Jeep, Hyundai, Toyota, Suzuki - używane...

auto motor i sport 0000-00-00

Opisujemy osiem popularnych używanych SUV-ów i aut terenowych, obowiązkowo z napędem na cztery koła, kosztujących do 60 tys. zł. Takie samochody są bardzo przydatne w terenie, ale przede wszystkim na śliskich drogach.

Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland

Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor...

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

~czincz 2011-11-29

Pow wodzą Volkswagena, Suzuki pozostawało w cieniu, więc to raczej dobry, rozwojowy krok z ich strony. We Włoszech będą mieli większe możliwości "pokazania się".

~radush 2011-11-26

To się Volkswagen doczekał. Suzuki opuszcza Niemcy i zaczyna porozumiewać się z Włochami, gdzie zamówiło już silniki od Fiata. Fiat dzięki takim zabiegom rośnie w siłę na niekorzyść VW, co mnie osobiście cieszy, bo Włosi produkują świetne samochody, i myślę że czas aby skończyła się krytyka Fiata tylko dlatego że nie jest z Niemiec.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.