mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Suzuki do naprawy

Suzuki do naprawy

Suzuki Motor Poland poinformowało Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o wadzie technicznej przez którą wybrane modele Suzuki Grand Vitara mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa kierowcy i podróżujących z nim osób.

Suzuki do naprawy

Powodem całego zamieszania jest nieprawidłowa konstrukcja rury połączeniowej chłodnicy powietrza, która doprowadzić może do zaburzenia składu mieszanki paliwowo-powietrznej w silniku samochodu. W samochodzie może dojść do samoczynnego rozłączenia rury, co spowodować może nagły spadek mocy silnika, stwarzając tym samym niebezpieczeństwo na drodze.

Problem ten dotyczy wybranych samochodów wyposażonych w silnik o pojemności 1,9 DDiS, które zostały wyprodukowane od czerwca do sierpnia tego roku w Japonii. Firma zobowiązała się do przeprowadzenia akcji serwisowej, w ramach której dokonana zostanie naprawa we wszystkich pojazdach, u których może wystąpić ten problem.

Oficjalny dystrybutor marki poinformował, że na polski rynek trafiły 254 egzemplarze tego samochodu.  Suzuki Motor Poland zobowiązało się także poinformować listownie wszystkich swoich klientów o rozpoczęciu akcji i konieczności odbycia wizyty w Autoryzowanej Stacji Obsługi.

Czytaj także:

Na celowniku: Suzuki SX4 Sedan (2006-08-28)

Suzuki zwiększa produkcję (2006-08-10)

 


Podobne wiadomości:

Suzuki E-Survivor następcą Samuraia?

Suzuki E-Survivor następcą Samuraia?

Aktualności 2017-09-27

Suzuki Swift Sport - ostry i lekki hot-hatch z Japonii

Suzuki Swift Sport - ostry i lekki hot-hatch...

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

~kasia 2007-01-31

to ladny samochod ,ale nie bezpieczny

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic