mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Suzuki na plusie po pierwszym półroczu

Suzuki na plusie po pierwszym półroczu

Pomimo wyjątkowo trudnych warunków rynkowych, Suzuki zanotowało dodatni wynik finansowy w pierwszej połowie roku finansowego 2009 (kwiecień – wrzesień).

Suzuki na plusie po pierwszym półroczu
Ponieważ silny wpływ światowego kryzysu ekonomicznego jest wciąż wyraźnie odczuwalny, z powodu zmniejszonej wartości sprzedaży zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym, jak również umocnienia wartości jena łączna sprzedaż Suzuki wyniosła 1,18 biliona jenów, co oznacza spadek o 31 % w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Jest to rezultat zbliżony do wartości sprzed pięciu lat.Pomimo spadku zarówno wartości sprzedaży, jak i zysku w stosunku do poprzedniego roku (zarówno zysk operacyjny, zysk przed opodatkowaniem oraz zysk netto na koniec pierwszej połowy roku finansowego są niższe) Suzuki wypracowało 31.8 miliarda jenów zysku operacyjnego i 12.5 miliarda zysku netto, utrzymując poziom inwestycji i wprowadzając w życie program cięcia kosztów.

Sprzedaż samochodów dotknięta spowolnieniem gospodarczym, a także umocnieniem waluty wyniosła w tym okresie 1,11 miliona sztuk (spadek o 6,7%), przy wartości sprzedaży 1,03 biliona (spadek o 27,3%). Jednakże na niektórych rynkach Europy i Azji Suzuki zanotowało wzrost sprzedaży, dzięki wprowadzeniu w życie rządowych programów zachęt.

W oparciu o wynik półrocza Suzuki Motor Corporation podniosło roczną prognozę zysku operacyjnego z 10 do 40 miliardów jenów, a zysku netto z 5 do 15 miliardów, pomimo utrzymania prognozy wartości sprzedaży na poziomie 2,3 biliona.

Podobne wiadomości:

Nowe Suzuki Swift - pierwsze, oficjalne zdjęcia

Nowe Suzuki Swift - pierwsze, oficjalne...

Aktualności 2016-12-27

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o których warto pamiętać

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o...

Aktualności 2016-12-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.