mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Suzuki na plusie po pierwszym półroczu

Suzuki na plusie po pierwszym półroczu

Pomimo wyjątkowo trudnych warunków rynkowych, Suzuki zanotowało dodatni wynik finansowy w pierwszej połowie roku finansowego 2009 (kwiecień – wrzesień).

Suzuki na plusie po pierwszym półroczu
Ponieważ silny wpływ światowego kryzysu ekonomicznego jest wciąż wyraźnie odczuwalny, z powodu zmniejszonej wartości sprzedaży zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym, jak również umocnienia wartości jena łączna sprzedaż Suzuki wyniosła 1,18 biliona jenów, co oznacza spadek o 31 % w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Jest to rezultat zbliżony do wartości sprzed pięciu lat.Pomimo spadku zarówno wartości sprzedaży, jak i zysku w stosunku do poprzedniego roku (zarówno zysk operacyjny, zysk przed opodatkowaniem oraz zysk netto na koniec pierwszej połowy roku finansowego są niższe) Suzuki wypracowało 31.8 miliarda jenów zysku operacyjnego i 12.5 miliarda zysku netto, utrzymując poziom inwestycji i wprowadzając w życie program cięcia kosztów.

Sprzedaż samochodów dotknięta spowolnieniem gospodarczym, a także umocnieniem waluty wyniosła w tym okresie 1,11 miliona sztuk (spadek o 6,7%), przy wartości sprzedaży 1,03 biliona (spadek o 27,3%). Jednakże na niektórych rynkach Europy i Azji Suzuki zanotowało wzrost sprzedaży, dzięki wprowadzeniu w życie rządowych programów zachęt.

W oparciu o wynik półrocza Suzuki Motor Corporation podniosło roczną prognozę zysku operacyjnego z 10 do 40 miliardów jenów, a zysku netto z 5 do 15 miliardów, pomimo utrzymania prognozy wartości sprzedaży na poziomie 2,3 biliona.

Podobne wiadomości:

Francja dopłaci do zakupu nowych aut

Francja dopłaci do zakupu nowych aut

Finanse i prawo 2017-09-18

Suzuki Swift Sport - ostry i lekki hot-hatch z Japonii

Suzuki Swift Sport - ostry i lekki hot-hatch...

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.