mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Suzuki ogłasza kadrę WRC

Suzuki ogłasza kadrę WRC

Toni Gardemeister oraz Per-Gunnar Andersson zostali kierowcami samochodów Suzuki SX4 WRC w sezonie 2008. Wybierając dwójkę kierowców ze Skandynawii, Suzuki postanowiło sięgnąć po jedną z najbardziej znanych twarzy w świecie WRC, a także dać szansę w najbardziej prestiżowej serii rajdowej utalentowanemu juniorowi, zgodnie z zasadami swej strategii korporacyjnej w sporcie motorowym.

Suzuki ogłasza kadrę WRC
Dwójka kierowców oraz ich piloci Tomi Tuominen i Jonas Andersson zadebiutują za kierownicą SX4 WRC w Rajdzie Monte Carlo 24 stycznia 2008, którym Suzuki rozpocznie swój pierwszy pełny sezon w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

“Toni jest jednym z najlepszych kierowców na świecie z ogromnym doświadczeniem na każdym rodzaju nawierzchni, a w dodatku jest znakomitym i bardzo wartościowym testerem. P-G to z kolei pierwszy i jedyny do tej pory kierowca, który dwukrotnie zdobył tytuł mistrza świata juniorów – samochodem Suzuki Ignis Super 1600 w 2004 i w tym roku za kierownicą Suzuki Swift Super 1600. Chcemy kontynuować tę dobrą współpracę”, powiedział Nobuhiro “Monster” Tajima, prezes Suzuki Sport i szef Suzuki World Rally Team. “Wraz ze swymi pilotami Tomi i Jonasem stworzą oni bardzo silny zespół, który pozwoli nam skutecznie rozwijać konstrukcję naszego samochodu.”

“Zawsze miło jest pracować w nowym zespole”, powiedział Toni Gardemeister. “Suzuki to wspaniały zespół i jestem szczęśliwy, że mam okazję uczestniczyć w tym fascynującym projekcie. Czeka nas bez wątpienia dużo ciężkiej pracy, ale jestem przekonany, że przed nami jest wielka przyszłość.” Także P-G Andersson nie ukrywa swej ekscytacji nadchodzącym sezonem w WRC: “Nie mogę się już doczekać pierwszego startu w barwach Suzuki World Rally Team. To będzie mój pierwszy sezon w WRC. Przed nami z pewnością sporo nauki”, powiedział aktualny mistrz świata juniorów. “Należę do rodziny Suzuki od 4 lat i wiem, jak duży jest potencjał zespołu.”

Program startów w WRC jest dla działu samochodów Suzuki jednym z najważniejszych przedsięwzięć ostatnich lat, między innymi z uwagi na możliwość zdobycia doświadczeń i wiedzy technicznej, pomocnych w pracach konstrukcyjnych nad nowymi modelami samochodów w przyszłości.
Tematy w artykule: WRC

Podobne wiadomości:

Premierowe pokazy SX4 S-CROSS w Polsce

Premierowe pokazy SX4 S-CROSS w Polsce

Aktualności 2016-08-04

Suzuki SX4 S-Cross – W trasie poniżej 5 litrów

Suzuki SX4 S-Cross – W trasie poniżej 5...

Testy samochodów 2016-02-20

Komentuj:

~??? 2007-12-22

Bardzo fajnie, iz kolejny zespoł fabryczny zdecydowal sie na udzial w serialu WRC im wiecej samochodow tym lepiej, byc moze rajdowe mistrzostwa swiata odzyskaja swoja dawna swietnosc, poniewaz w niczym nie ustepuja F1 czy innym sportom motorowym.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda wyprodukowała milionowy silnik EA211
Skoda wyprodukowała milionowy silnik EA211
Czeski producent wyprodukował kilka dni temu milionowy egzemplarz silnika TSI z serii EA211. Jedna z najpopularniejszych jednostek koncernu Volkswagen jest produkowana od 2012 roku.