mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Suzuki ogłasza kadrę WRC

Suzuki ogłasza kadrę WRC

Toni Gardemeister oraz Per-Gunnar Andersson zostali kierowcami samochodów Suzuki SX4 WRC w sezonie 2008. Wybierając dwójkę kierowców ze Skandynawii, Suzuki postanowiło sięgnąć po jedną z najbardziej znanych twarzy w świecie WRC, a także dać szansę w najbardziej prestiżowej serii rajdowej utalentowanemu juniorowi, zgodnie z zasadami swej strategii korporacyjnej w sporcie motorowym.

Suzuki ogłasza kadrę WRC
Dwójka kierowców oraz ich piloci Tomi Tuominen i Jonas Andersson zadebiutują za kierownicą SX4 WRC w Rajdzie Monte Carlo 24 stycznia 2008, którym Suzuki rozpocznie swój pierwszy pełny sezon w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

“Toni jest jednym z najlepszych kierowców na świecie z ogromnym doświadczeniem na każdym rodzaju nawierzchni, a w dodatku jest znakomitym i bardzo wartościowym testerem. P-G to z kolei pierwszy i jedyny do tej pory kierowca, który dwukrotnie zdobył tytuł mistrza świata juniorów – samochodem Suzuki Ignis Super 1600 w 2004 i w tym roku za kierownicą Suzuki Swift Super 1600. Chcemy kontynuować tę dobrą współpracę”, powiedział Nobuhiro “Monster” Tajima, prezes Suzuki Sport i szef Suzuki World Rally Team. “Wraz ze swymi pilotami Tomi i Jonasem stworzą oni bardzo silny zespół, który pozwoli nam skutecznie rozwijać konstrukcję naszego samochodu.”

“Zawsze miło jest pracować w nowym zespole”, powiedział Toni Gardemeister. “Suzuki to wspaniały zespół i jestem szczęśliwy, że mam okazję uczestniczyć w tym fascynującym projekcie. Czeka nas bez wątpienia dużo ciężkiej pracy, ale jestem przekonany, że przed nami jest wielka przyszłość.” Także P-G Andersson nie ukrywa swej ekscytacji nadchodzącym sezonem w WRC: “Nie mogę się już doczekać pierwszego startu w barwach Suzuki World Rally Team. To będzie mój pierwszy sezon w WRC. Przed nami z pewnością sporo nauki”, powiedział aktualny mistrz świata juniorów. “Należę do rodziny Suzuki od 4 lat i wiem, jak duży jest potencjał zespołu.”

Program startów w WRC jest dla działu samochodów Suzuki jednym z najważniejszych przedsięwzięć ostatnich lat, między innymi z uwagi na możliwość zdobycia doświadczeń i wiedzy technicznej, pomocnych w pracach konstrukcyjnych nad nowymi modelami samochodów w przyszłości.
Tematy w artykule: WRC

Podobne wiadomości:

Premierowe pokazy SX4 S-CROSS w Polsce

Premierowe pokazy SX4 S-CROSS w Polsce

Aktualności 2016-08-04

Suzuki SX4 S-Cross facelifting - nieoficjalne zdjęcia

Suzuki SX4 S-Cross facelifting - nieoficjalne...

Aktualności 2016-02-17

Komentuj:

~??? 2007-12-22

Bardzo fajnie, iz kolejny zespoł fabryczny zdecydowal sie na udzial w serialu WRC im wiecej samochodow tym lepiej, byc moze rajdowe mistrzostwa swiata odzyskaja swoja dawna swietnosc, poniewaz w niczym nie ustepuja F1 czy innym sportom motorowym.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.