mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Suzuki producentem nowych silników V-6

Suzuki producentem nowych silników V-6

Suzuki Motor Corporation i General Motors Corporation zawarły umowę, na mocy której SMC będzie producentem nowych modeli silnika V6, zaprojektowanego przez GM.

Suzuki producentem nowych silników V-6

"Przemysł samochodowy doświadcza bardzo ostrej walki konkurencyjnej w skali całego świata" – powiedział Osamu Suzuki, prezes i dyrektor zarządzający firmy SMC. Partnerstwo z GM oraz wspólna produkcja nowego silnika pozwoli nam zwiększyć zyski dzięki efektowi synergii i redukcji kosztów."

Współpraca SMC z GM rozpoczęła się w roku 1981, a jej rozwinięciem były globalne umowy w obszarach rozwoju produktów, produkcji i dystrybucji.

"Nasza współpraca z SMC opiera się na partnerstwie, którego celem jest powstawanie wartości dodanej dla klientów i akcjonariuszy obu firm." – powiedział Rick Wagoner, prezes i dyrektor zarządzający GM.

Nowy aluminiowy silnik V-6 wyposażony będzie w dwa wałki rozrządu w każdej z dwóch głowic oraz 4 zawory na każdy cylinder. Kąt rozchylenia dwóch rzędów cylindrów wyniesie 60 stopni. Wersje silników w zakresie pojemności od 2,8 do 3,6 litra będą wykorzystywały najnowsze technologie, łącznie ze zmiennymi fazami rozrządu. GM wprowadziło silnik V-6 w swoich modelach z 2004 roku, a obecnie produkuje ten typ silników w St. Catharines (Kanada) i Holden Port Melbourne (Australia).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Już niebawem na kolejnych 19 stacjach należących do PKN Orlen będzie można wypożyczać samochody na minuty należące do Traficar. Auta dostępne w ramach carsharingu będą dostępne na 50 stacjach paliw płockiego koncernu.