mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Suzuki przedstawia kadrę WRC

Suzuki przedstawia kadrę WRC

Suzuki Motor Corporation ogłosiło nazwiska kierowców i pilotów, którzy wystartują samochodem Suzuki SX4 WRC w roku 2007. W Rajdzie Korsyki (12-14 października), kierowcą zespołu będzie znany francuski specjalista od nawierzchni asfaltowych, 30-letni Nicolas Bernardi, zaś w kończącym sezon WRC Rajdzie Walii SX4 WRC poprowadzi Sebastian Lindholm.

Suzuki przedstawia kadrę WRC

Na prawym fotelu  w samochodzie Bernardiego zasiądzie znany doskonale w Polsce, wieloletni pilot Krzysztofa Hołowczyca, Belg Jean-Marc Fortin. Sebastian Lindholm będzie natomiast pilotowany przez Tomi Tuominena.

“Bernardi i Lindholm to znakomici kierowcy ze znaczącym doświadczeniem w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Liczymy, że osiągną wyniki, jakich oczekujemy w tym roku, a przy tym, co dla nas wyjątkowo istotne, zdobędą cenne doświadczenia przed przyszłym sezonem”, powiedział szef zespołu, Nobuhiro “Monster” Tajima.

Suzuki ma też przyjemność ogłosić, że program SX4 WRC będzie wspierany przez Shell International Petroleum Company Limited. Prace nad przygotowaniem samochodu są daleko zaawansowane. W ostatnich miesiącach zespół prowadził intensywne testy samochodu, zarówno na nawierzchniach szutrowych, jak i asfaltowych. Suzuki SX4 WRC jest już gotowy do swego oficjalnego debiutu w Rajdzie Korsyki, który rozpocznie się 12 października. Wtedy właśnie samochód przejdzie chrzest w prawdziwych warunkach bojowych. Kolejna próba to Rajd Walii (30 listopada - 2 grudnia). W roku 2008 zespół Suzuki wystartuje we wszystkich rundach WRC. Jednocześnie zespół Suzuki myśli o nieco bardziej odległej przyszłości i prowadzi już prace z myślą o nowym regulaminie FIA, który będzie obowiązywał od roku 2012.

W przygotowaniach do nowej ery WRC zespół wykorzysta wcześniej zdobyte doświadczenia. Prezes Suzuki Sport jest pełen optymizmu przed debiutem: “Wyniki europejskich testów przekroczyły nasze oczekiwania. Samochód, nad którym cały czas pracujemy został doskonale oceniony przez kierowców. Ma doskonałe osiągi. Dlatego oczekujemy dobrego wyniku już w Rajdzie Korsyki.” Ambicje Tajimy i całego zespołu w sezonie 2008 sięgają miejsca na podium: “W sporcie najważniejsze jest zwycięstwo. Dlatego naszym celem jest nie tylko kończenie rajdów, ale miejsce na podium.”

Program startów w WRC to dla Suzuki jedno z najważniejszych przedsięwzięć marketingowych ostatnich lat, a także najbliższej przyszłości. Przyczyni się do  utrwalenia wizerunku i wzrostu świadomości marki Suzuki, jako jednego z największych na świecie producentów nowoczesnych samochodów ze sportowym akcentem. Doświadczenia zdobyte w sporcie zostaną wykorzystane w projektowaniu nowych modeli, które będą wprowadzane na rynek w przyszłości, stanowiąc część globalnego programu rozwoju nowych produktów Suzuki.

Decyzja Suzuki o udziale w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA, jednej z dwóch najważniejszych serii w sporcie motorowym na świecie obok F1, jest wynikiem sukcesów osiągniętych w Mistrzostwach Świata Juniorów (JRC) od roku 2002. Suzuki Ignis Super 1600 wygrał te mistrzostwa w roku 2004. W sezonie 2006 fabryczne załogi startujące samochodami Suzuki Swift Super 1600 ukończyły rywalizację na drugim i trzecim miejscu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.