mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Suzuki z dieslami od Fiata

Suzuki z dieslami od Fiata

Suzuki zawarło nowe porozumienie z Fiatem na dostawę silników wysokoprężnych. W silniki włoskiej produkcji będą wyposażane nowe modele japońskiej marki na rynku indyjskim.

Suzuki z dieslami od Fiata
Nowe porozumienie, stanowiące rozszerzenie długoletniej i owocnej współpracy przemysłowej Fiata i Suzuki Motor Corporation, dotyczy dostawy licencyjnych silników FIAT 1.3L MultiJet typu BS-IV o mocy 75 KM (Small Diesel Engine), produkowanych przez joint-venture Fiata i Tata Motors, firmę Fiat India Automobiles Limited (FIAL) - dla celów lokalnej produkcji pojazdów przez afiliowaną spółkę Maruti Suzuki India Limited.  

Począwszy od stycznia 2012 roku, przez okres trzech kolejnych lat, FIAL dostarczać będzie rocznie na potrzeby Maruti Suzuki do 100.000 jednostek 1.3 MultiJet SDE, które montowane będą w pojazdach marki Suzuki, produkowanych przez Maruti Suzuki India Limited z przeznaczeniem na lokalny rynek Indii.

Obecne porozumienie ma charakter uzupełniający i niezależny od istniejącego już kontraktu na licencyjną produkcję silników 1.3 MultiJet SDE przez Suzuki Powertain India Limited.

Czterocylindrowa, 16-zaworowa jednostka 1.3 MultiJet BS-IV SDE o mocy 75 KM wyposażona jest w innowacyjną technologię Fiat MultiJet, dzięki której radykalnie odmienił się sposób postrzegania napędu dieslowskiego na subkontynencie indyjskim.

Przypomnijmy, że Fiat i Suzuki współpracują również ze sobą przy produkcji bliźniaczych modeli Fiat Sedici oraz Suzuki SX4.

Podobne wiadomości:

Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą

Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed...

Aktualności 2018-06-21

Fiat Panda 2012

auto motor i sport 0000-00-00

Nowa Panda. Wąskie i kręte uliczki włoskich miast to miejsce, gdzie od lat sprawdzają się i dorastają najlepsze miejskie auta. Wśród nich poczesne miejsce zajmuje Fiat Panda. Nowy model to auto wizualnie dojrzalsze od poprzednika, a pod każdym innym względem po prostu dorosłe.

Komentuj:

~andrzej 2012-03-13

posiadam ddis13 75km jestem zadowolony 5 7miasto tylko zimom problem z odpalaniem ale mamy paliwo jakie sami wiecje pozatym swietnje jak dotej pory sie sprawuie rocznik2010sprowadzony z franci super wypasiony unas niema takich no iza te pieniondze pozdrawjam wszystkich izycze bezawaryinosci oraz szerokjei drogi .

Fiatmaniak 2012-01-24

Suzuki bierze silniki Fiata bo nie ma lepszego wyboru. Wiadomo że te jednostki są trwałe, niezawodne, ekonomiczne i ekologiczne. Żadna inna firma nie zaproponuje Suzuki lepszych silników. Tylko czekać aż wszystkie samochody ze znaczkiem Suzi będą napędzane włoskimi silnikami.

~radush 2012-01-23

Nic dziwnego, że Suzuki bierze silniki od Fiata, w końcu są to jedne z najlepszych silników na rynku. Docenił je już między innymi Opel. Świetnie że współpraca z Suzuki trwa, chciało by się jej poszerzenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.