mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Suzuki zbuduje fabrykę w Rosji

Suzuki zbuduje fabrykę w Rosji

Suzuki Motor Corporation podjęło decyzję o budowie nowej fabryki w St. Petersburgu, tak by móc zaspokoić rosnące zapotrzebowanie rosyjskiego rynku na samochody marki Suzuki.

Suzuki zbuduje fabrykę w Rosji

Fabryka o powierzchni 243.000 metrów kwadratowych zostanie wybudowana w  okręgu przemysłowym Shushary. W ubiegłym roku trzydziestu dealerów Suzuki w Rosji sprzedało łącznie 16.000 samochodów.

Umowa o współpracy została podpisana 8 czerwca 2007 r., przez Osamu Suzuki oraz Hermana Grefa, rosyjskiego Ministra ds. Rozwoju Gospodarczego i Handlu, który uczestniczył w Forum Gospodarczym w  St. Petersburgu. Pan Suzuki podpisał również memorandum z Gubernatorem St. Petersburga, Valentinem Matvienko, na mocy którego możliwe jest przeprowadzenie badań dotyczących inwestycji strategicznej w okręgu przemysłowym Shushary. Budowa fabryki w St. Petersburgu stanowi inwestycję o wartości ok. 90 millionów euro. Rozpoczęcie jej działalności zaplanowane jest na drugą połowę 2009 r. W fabryce zaplanowano produkcję modeli Grand Vitara oraz SX4.

Zatrudnienie w nowej fabryce znajdzie 500 pracowników. Suzuki planuje wyprodukować 5 tys. samochodów w pierwszym roku funkcjonowania fabryki, a w przyszłości zwiększyć ten poziom do 30.000 samochodów rocznie.

Zobacz więcej o samochodach marki Suzuki

Czytaj także:
Więcej Renault z Rosji (2007-05-25)

Mitsubishi rozważa produkcję aut w Rosji (2007-01-12)

Nissan buduje się w Rosji (2006-04-07)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Suzuki
Tematy w artykule: Suzuki

Podobne wiadomości:

Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią

Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią

Aktualności 2017-07-25

Nowe Suzuki Swift - pierwsze, oficjalne zdjęcia

Nowe Suzuki Swift - pierwsze, oficjalne...

Aktualności 2016-12-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman