Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Suzuki zbuduje fabrykę w Rosji

Suzuki zbuduje fabrykę w Rosji

Suzuki Motor Corporation podjęło decyzję o budowie nowej fabryki w St. Petersburgu, tak by móc zaspokoić rosnące zapotrzebowanie rosyjskiego rynku na samochody marki Suzuki.

Suzuki zbuduje fabrykę w Rosji

Fabryka o powierzchni 243.000 metrów kwadratowych zostanie wybudowana w  okręgu przemysłowym Shushary. W ubiegłym roku trzydziestu dealerów Suzuki w Rosji sprzedało łącznie 16.000 samochodów.

Umowa o współpracy została podpisana 8 czerwca 2007 r., przez Osamu Suzuki oraz Hermana Grefa, rosyjskiego Ministra ds. Rozwoju Gospodarczego i Handlu, który uczestniczył w Forum Gospodarczym w  St. Petersburgu. Pan Suzuki podpisał również memorandum z Gubernatorem St. Petersburga, Valentinem Matvienko, na mocy którego możliwe jest przeprowadzenie badań dotyczących inwestycji strategicznej w okręgu przemysłowym Shushary. Budowa fabryki w St. Petersburgu stanowi inwestycję o wartości ok. 90 millionów euro. Rozpoczęcie jej działalności zaplanowane jest na drugą połowę 2009 r. W fabryce zaplanowano produkcję modeli Grand Vitara oraz SX4.

Zatrudnienie w nowej fabryce znajdzie 500 pracowników. Suzuki planuje wyprodukować 5 tys. samochodów w pierwszym roku funkcjonowania fabryki, a w przyszłości zwiększyć ten poziom do 30.000 samochodów rocznie.

Zobacz więcej o samochodach marki Suzuki

Czytaj także:
Więcej Renault z Rosji (2007-05-25)

Mitsubishi rozważa produkcję aut w Rosji (2007-01-12)

Nissan buduje się w Rosji (2006-04-07)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Suzuki
Tematy w artykule: Suzuki

Podobne wiadomości:

Suzuki i Toyota pracują razem

Suzuki i Toyota pracują razem

Aktualności 2016-10-13

Suzuki pojedzie na Księżyc

Suzuki pojedzie na Księżyc

Aktualności 2016-08-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj