mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Suzuki zwycięża w górach

Suzuki zwycięża w górach

Nobuhiro "Monster" Tajima, kierowca zmodyfikowanego SX4, ustanowił nowy rekord wyścigu Pikes Peak International Hill Climb.

Suzuki zwycięża w górach
89. wyścig PPIHC odbył się 26 czerwca. To drugi najstarszy wyścig, który rozgrywany jest w Ameryce Południowej - mówi się na niego "Wyścig w chmury".

Nowy rekord 09:51,278 minuty bije poprzedni, ponad 10 minutowy, który został ustanowiony także przez tego samego kierowcę w 2007 roku. Tajima pierwszy raz wystartował w Pikes Peak w 1988 roku, a pierwszy raz zwyciężył w '93 w klasie Unlimited, natomiast w 1995 roku zdobył zwycięstwo już w klasyfikacji ogólnej. Triumf w 2006 roku przygotował grunt pod rekord czasowy z 2007 (10:01,410 sekundy).

Monster Sport SX4 Hill Climb Special, którym jechał Japończyk, został poddany gruntownej metamorfozie Auto miało być jak najlepiej dostosowane do wymogów wyścigu i uniwersalnie przygotowane do różnych rodzajów nawierzchni, czyli żwir, asfalt, szuter. Pod maską samochodu zmajduje się aż 910 konny silnik 3.1 w układzie V6 z podwójnym doładowaniem.


„Wyścig w chmury”, bo tak nazywany jest Pikes Peak International Hill Climb uznawany jest za jeden z najbardziej wymagających wyścigów na świecie. To co odróżnia Pikes Peak od innych zawodów, to trzy różne nawierzchnie i aż 1438 m wysokości do pokonania. Zawodnicy startują na wysokości  2 862 m n.p.m., a kończą na 4300 m n.p.m., na szczycie góry Pikes Peak. Łącznie trasa liczy około 20 km. Wyścig cieszy się ogromną popularnością. Co roku startuje w nim niemal 200 zawodników, klasyfikowanych w 11 kategoriach (w tym samochody osobowe, rajdowe, wyścigówki, półciężarówki, motocykle). Ukończenie wyścigu można uznać za wielki sukces.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Suzuki SX4
Suzuki SX4
Cena podstawowa już od: 66 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Suzuki Swift Sport – pierwsze zdjęcie

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała raport, który proponuje rozwiązania zmniejszające liczbę wypadków drogowych w Polsce. Chodzi o możliwość taryfikacji ubezpieczenia OC w oparciu o mandaty i punkty karne.