mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Suzuki zwycięża w górach

Suzuki zwycięża w górach

Nobuhiro "Monster" Tajima, kierowca zmodyfikowanego SX4, ustanowił nowy rekord wyścigu Pikes Peak International Hill Climb.

Suzuki zwycięża w górach
89. wyścig PPIHC odbył się 26 czerwca. To drugi najstarszy wyścig, który rozgrywany jest w Ameryce Południowej - mówi się na niego "Wyścig w chmury".

Nowy rekord 09:51,278 minuty bije poprzedni, ponad 10 minutowy, który został ustanowiony także przez tego samego kierowcę w 2007 roku. Tajima pierwszy raz wystartował w Pikes Peak w 1988 roku, a pierwszy raz zwyciężył w '93 w klasie Unlimited, natomiast w 1995 roku zdobył zwycięstwo już w klasyfikacji ogólnej. Triumf w 2006 roku przygotował grunt pod rekord czasowy z 2007 (10:01,410 sekundy).

Monster Sport SX4 Hill Climb Special, którym jechał Japończyk, został poddany gruntownej metamorfozie Auto miało być jak najlepiej dostosowane do wymogów wyścigu i uniwersalnie przygotowane do różnych rodzajów nawierzchni, czyli żwir, asfalt, szuter. Pod maską samochodu zmajduje się aż 910 konny silnik 3.1 w układzie V6 z podwójnym doładowaniem.


„Wyścig w chmury”, bo tak nazywany jest Pikes Peak International Hill Climb uznawany jest za jeden z najbardziej wymagających wyścigów na świecie. To co odróżnia Pikes Peak od innych zawodów, to trzy różne nawierzchnie i aż 1438 m wysokości do pokonania. Zawodnicy startują na wysokości  2 862 m n.p.m., a kończą na 4300 m n.p.m., na szczycie góry Pikes Peak. Łącznie trasa liczy około 20 km. Wyścig cieszy się ogromną popularnością. Co roku startuje w nim niemal 200 zawodników, klasyfikowanych w 11 kategoriach (w tym samochody osobowe, rajdowe, wyścigówki, półciężarówki, motocykle). Ukończenie wyścigu można uznać za wielki sukces.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Suzuki SX4
Suzuki SX4
Cena podstawowa już od: 66 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Suzuki E-Survivor następcą Samuraia?

Suzuki E-Survivor następcą Samuraia?

Aktualności 2017-09-27

Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą

Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed...

Aktualności 2018-06-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando