mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Światowe Dni Innowacji z Volkswagenem

Światowe Dni Innowacji z Volkswagenem

Światowe Dni Innowacji to wspaniała okazja, aby przyjrzeć się co czeka nas w niedalekiej przyszłości. Wielkopolska uchyla rąbka tajemnicy i prezentuje najbardziej innowacyjne idee, które już na co dzień wykorzystywane są w regionie, ale do tej pory dostępne były tylko dla wąskiego grona fachowców. Z laboratoriów fabryki Volkswagen Poznań wydobyto nieprezentowane na co dzień urządzenia i eksponaty.

Światowe Dni Innowacji z Volkswagenem
Elektryczna przyszłość

Rozpędza się do 120 km/h, niektórzy powiedzą ze to nie wiele, ale w tym czasie nie spala nawet grama paliwa. Pierwsze testy prowadzone z wykorzystaniem E-Caddy rozpoczęły się w zeszłym roku. Samochód, który został zbudowany w poznańskiej fabryce jest prototypem, do tej pory jeszcze nie prezentowanym w Poznaniu.

Dzięki Poznańskim Dniom Innowacji można nie tylko oglądnąć elektryczny pojazd, ale podczas specjalnych wykładów również zajrzeć pod maskę i dowiedzieć się jak działa samochód przyszłości. E-Caddy można oglądać od 24 września do 5 października.

Spawanie na Play Station

Co 101 sekund z linii produkcyjnej Volkswagen Poznań zjeżdża nowa płyta podłogowa do samochodu Caddy, granica odchylenia punktu spawu od wzorca wynosi mniej niż 1 mm. Spawanie, zgrzewanie czy falcowanie w fabryce VW oznaczają precyzyjne i gwarantujące bezpieczeństwo klientów czynności. Firma utworzyła Szkółkę Spawalniczą Volkswagen Poznań, w której pracownicy mogą rozwijać swoje umiejętności. Dni Innowacji są niepowtarzalną okazją aby spróbować swoich sił i przekonać się jakiej dokładności wymaga zespawanie dwóch elementów.
Konsola do Spawania 3D dostępna jest od 24 września do 2 października .

Dodatkowo podczas spotkań z ekspertem umożliwimy poznanie najnowszych technologii stosowanych przy produkcji samochodów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.