mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Światowe Dni Innowacji z Volkswagenem

Światowe Dni Innowacji z Volkswagenem

Światowe Dni Innowacji to wspaniała okazja, aby przyjrzeć się co czeka nas w niedalekiej przyszłości. Wielkopolska uchyla rąbka tajemnicy i prezentuje najbardziej innowacyjne idee, które już na co dzień wykorzystywane są w regionie, ale do tej pory dostępne były tylko dla wąskiego grona fachowców. Z laboratoriów fabryki Volkswagen Poznań wydobyto nieprezentowane na co dzień urządzenia i eksponaty.

Światowe Dni Innowacji z Volkswagenem
Elektryczna przyszłość

Rozpędza się do 120 km/h, niektórzy powiedzą ze to nie wiele, ale w tym czasie nie spala nawet grama paliwa. Pierwsze testy prowadzone z wykorzystaniem E-Caddy rozpoczęły się w zeszłym roku. Samochód, który został zbudowany w poznańskiej fabryce jest prototypem, do tej pory jeszcze nie prezentowanym w Poznaniu.

Dzięki Poznańskim Dniom Innowacji można nie tylko oglądnąć elektryczny pojazd, ale podczas specjalnych wykładów również zajrzeć pod maskę i dowiedzieć się jak działa samochód przyszłości. E-Caddy można oglądać od 24 września do 5 października.

Spawanie na Play Station

Co 101 sekund z linii produkcyjnej Volkswagen Poznań zjeżdża nowa płyta podłogowa do samochodu Caddy, granica odchylenia punktu spawu od wzorca wynosi mniej niż 1 mm. Spawanie, zgrzewanie czy falcowanie w fabryce VW oznaczają precyzyjne i gwarantujące bezpieczeństwo klientów czynności. Firma utworzyła Szkółkę Spawalniczą Volkswagen Poznań, w której pracownicy mogą rozwijać swoje umiejętności. Dni Innowacji są niepowtarzalną okazją aby spróbować swoich sił i przekonać się jakiej dokładności wymaga zespawanie dwóch elementów.
Konsola do Spawania 3D dostępna jest od 24 września do 2 października .

Dodatkowo podczas spotkań z ekspertem umożliwimy poznanie najnowszych technologii stosowanych przy produkcji samochodów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech