mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Drogowego

Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Drogowego

W dniach od 23 do 29 kwietnia 2007 roku odbędzie się Pierwszy Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W ramach tego przedsięwzięcia zostaną przeprowadzone setki inicjatyw zarówno lokalnych jak i krajowych w kwestii poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Drogowego

W organizację całego projektu włączone zostały różne organizacje pozarządowe, ONZ oraz inne międzynarodowe agencje, a także przedsiębiorstwa sektora prywatnego i fundacje działające na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dzięki temu podjęte zostaną inicjatywy nie tylko w ramach lokalnych, lecz także globalnych.

Cały tydzień będzie obchodzony we wszystkich państwach. Twórcy całego projektu mają nadzieję, że dzięki akcjom tego typu rozpocznie się szereg nowych, skuteczniejszych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. 

Pierwszy Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego będzie skierowany do "młodych uczestników ruchu drogowego”, którzy poruszają się po drogach w charakterze pieszych, rowerzystów, motocyklistów, początkujących kierowców i pasażerów. Mimo, że Tydzień skupia się głównie na poprawie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, rezultaty działań podjętych w trakcie Tygodnia tj. inicjatywy mające na celu zmniejszenie jazdy pod wpływem alkoholu i nadmiernej prędkości jazdy będą korzystne dla użytkowników dróg w każdym wieku.

Czytaj także:

Polskie drogi najniebezpieczniejsze w Europie (2007-02-16)

Program likwidacji miejsc niebezpiecznych (2007-01-01)

Najbezpieczniejszy rok na drogach (2007-01-03)

KGP: Fotoradary, a bezpieczeństwo (2006-12-18)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando