mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych

Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych

Tegoroczne święta się skończyły, a więc czas na podsumowania. Przez trzy dni doszło na polskich drogach do 167 wypadków, w których zginęło 18 osób, a 210 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 545 nietrzeźwych kierowców.

Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych
Dla policjantów ruchu drogowego okres świąt to czas intensywnej pracy. Policjanci nie tylko kontrolowali prędkość, ale też stan trzeźwości kierujących. Używano wideorejestratorów zainstalowanych w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach. Sprawdzany był stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci. Funkcjonariusze nie stosowali taryfy ulgowej dla piratów drogowych łamiących ograniczenia prędkości czy wyprzedzających "na trzeciego".

Przeglądając statystyki z kilku ubiegłych lat, można wyciągnąć wniosek, że tegoroczne statystyki nie są najgorsze. Święta Bożego Narodzenia w 2015 roku zakończyły się 177 wypadkami, w których zginęło 18 osób, a 246 było rannych. W zeszłym roku zatrzymano też 735 kierowców jadących na podwójnym gazie. Lepiej było tylko w 2012 roku.

Spośród trzech dni najgorszym był drugi dzień świąt, w którym zginęło aż 11 osób. Natomiast 24 i 25 grudnia zginęło 7 osób. Policjanci tłumaczą, że główną przyczyną wypadków były trudne warunki na drogach spowodowane opadami deszczu i wiatrem.

Za kilka dni koniec roku, ale tym razem nie będzie połączony z długim weekendem, co powinno wpłynąć pozytywnie na liczbę wypadków na drogach. W ostatni przełom roku  policja złapała 117 pijanych kierowców, a w wypadkach zginęło 6 osób.
Tematy w artykule: policja wypadki wypadek drogowy

Podobne wiadomości:

Od 1 stycznia nie unikniesz zatrzmania prawa jazdy

Od 1 stycznia nie unikniesz zatrzmania prawa...

Finanse i prawo 2017-01-04

Akcja

Akcja "Znicz 2016" - policja podsumowuje...

Aktualności 2016-11-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Superauto od Audi i Lamborghini
Superauto od Audi i Lamborghini
Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini.