mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Świetlana przyszłość Bristola

Świetlana przyszłość Bristola

Bristol Cars, który niedawno został uratowany przed widmem całkowitego bankructwa, ma plany stworzenia całej gamy nowych modeli, w całości zaprojektowanych i zbudowanych w Wielkiej Brytanii.

Świetlana przyszłość Bristola
Mówi tak Kamal Siddiqui, brytyjsko-szwajcarski przedsiębiorca, którego firma - Frazer-Nash Research - wykupiła w zeszłym tygodniu wszystkie akcje Bristola i planuje początkowo zainwestować w markę około trzy miliony funtów.

Siddiqui, pochodzący z Indii inżynier, zatrudnia w siedzibie swojej firmy w Surrey około 80 osób, a zajmuje się głównie tworzeniem hybrydowych i w pełni elektrycznych napędów do samochodów. Głównym osiągnięciem jest model Namir, czyli elektryczne superauto, które osiąga prędkość maksymalną 305 km/h.

Niewielu wie, że Bristol i firma Frazer-Nash mają już ponad 65 letnią historię współpracy, gdy to zaraz po wojnie obie mały wspólnego właściciela i których samochody napędzane były tym samym dwulitrowym, sześciocylindrowym silnikiem, zapożyczonym z BMW 328.

William Chia, dyrektor operacyjny firmy, mówi, że w ciągu kolejnych kilku miesięcy jego pracodawca odkryje plany dotyczące połączenia "historycznych źródeł i zasobów Bristola z najnowocześniejszą technologią elektryczną Frazera-Nash."

Mówi się, że firma zbuduje konwencjonalnie napędzany samochód, jak i auta elektryczne oraz hybrydowe.

Podobne wiadomości:

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Aktualności 2016-01-11

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.