mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Świetlana przyszłość Bristola

Świetlana przyszłość Bristola

Bristol Cars, który niedawno został uratowany przed widmem całkowitego bankructwa, ma plany stworzenia całej gamy nowych modeli, w całości zaprojektowanych i zbudowanych w Wielkiej Brytanii.

Świetlana przyszłość Bristola
Mówi tak Kamal Siddiqui, brytyjsko-szwajcarski przedsiębiorca, którego firma - Frazer-Nash Research - wykupiła w zeszłym tygodniu wszystkie akcje Bristola i planuje początkowo zainwestować w markę około trzy miliony funtów.

Siddiqui, pochodzący z Indii inżynier, zatrudnia w siedzibie swojej firmy w Surrey około 80 osób, a zajmuje się głównie tworzeniem hybrydowych i w pełni elektrycznych napędów do samochodów. Głównym osiągnięciem jest model Namir, czyli elektryczne superauto, które osiąga prędkość maksymalną 305 km/h.

Niewielu wie, że Bristol i firma Frazer-Nash mają już ponad 65 letnią historię współpracy, gdy to zaraz po wojnie obie mały wspólnego właściciela i których samochody napędzane były tym samym dwulitrowym, sześciocylindrowym silnikiem, zapożyczonym z BMW 328.

William Chia, dyrektor operacyjny firmy, mówi, że w ciągu kolejnych kilku miesięcy jego pracodawca odkryje plany dotyczące połączenia "historycznych źródeł i zasobów Bristola z najnowocześniejszą technologią elektryczną Frazera-Nash."

Mówi się, że firma zbuduje konwencjonalnie napędzany samochód, jak i auta elektryczne oraz hybrydowe.

Podobne wiadomości:

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony
Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony
Już za kilka tygodni na salonie we Frankfurcie będziemy mogli zobaczyć odświeżoną wersję rodzinnego Golfa Sportsvan. Producent zmienił wygląd, wzbogacił wyposażenie i odświeżył gamę silników.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic