mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Świetlana przyszłość Bristola

Świetlana przyszłość Bristola

Bristol Cars, który niedawno został uratowany przed widmem całkowitego bankructwa, ma plany stworzenia całej gamy nowych modeli, w całości zaprojektowanych i zbudowanych w Wielkiej Brytanii.

Świetlana przyszłość Bristola
Mówi tak Kamal Siddiqui, brytyjsko-szwajcarski przedsiębiorca, którego firma - Frazer-Nash Research - wykupiła w zeszłym tygodniu wszystkie akcje Bristola i planuje początkowo zainwestować w markę około trzy miliony funtów.

Siddiqui, pochodzący z Indii inżynier, zatrudnia w siedzibie swojej firmy w Surrey około 80 osób, a zajmuje się głównie tworzeniem hybrydowych i w pełni elektrycznych napędów do samochodów. Głównym osiągnięciem jest model Namir, czyli elektryczne superauto, które osiąga prędkość maksymalną 305 km/h.

Niewielu wie, że Bristol i firma Frazer-Nash mają już ponad 65 letnią historię współpracy, gdy to zaraz po wojnie obie mały wspólnego właściciela i których samochody napędzane były tym samym dwulitrowym, sześciocylindrowym silnikiem, zapożyczonym z BMW 328.

William Chia, dyrektor operacyjny firmy, mówi, że w ciągu kolejnych kilku miesięcy jego pracodawca odkryje plany dotyczące połączenia "historycznych źródeł i zasobów Bristola z najnowocześniejszą technologią elektryczną Frazera-Nash."

Mówi się, że firma zbuduje konwencjonalnie napędzany samochód, jak i auta elektryczne oraz hybrydowe.

Podobne wiadomości:

Audi testuje system sterowanie gestami

Audi testuje system sterowanie gestami

Technika 2015-10-07

Skoda świętuje 12 mln

Skoda świętuje 12 mln

Aktualności 2015-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.