mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Syrena odrodzi sie na nowo?

Syrena odrodzi sie na nowo?

Fabryka Samochodów Osobowych S.A. oraz polsko-kanadyjski projektant przemysłowy Arkadiusz Kaminski, założyciel i dyrektor generalny AK Motor International Corporation, ratyfikowały umowę regulującą przyszłość marki Syrena. W ramach umowy, FSO zachowuje historyczne prawa jako producent samochodów Syrena w przeszłości do oryginalnej marki FSO Syrena, zaś AK Motor uzyskało oficjalne i wyłączne prawa do rozwoju, wytwarzania i marketingu pojazdów AK Syrena.

Syrena odrodzi sie na nowo?
Konstrukcje samochodów AK Syrena firmy AK Motor czerpią pewne inspiracje z oryginalnego samochodu FSO Syrena. Posłuży to naświetleniu dawnych dokonań konstrukcyjnych FSO dla potencjalnych klientów. FSO potwierdziła, że nie będzie korzystać z marki Syrena w przyszłości w związku z planowaną produkcją własnych nowych samochodów. Projekt AK Syrena pozwala na odbudowanie tej marki pod kierownictwem AK Motor, co nie będzie miało wpływu na podstawową działalność FSO w zakresie produkcji innych samochodów dla swoich klientów. Drzwi pozostają otwarte dla współpracy pomiędzy FSO i AK Motor, w ramach której AK Motor może wykorzystać FSO w charakterze producenta.

Arkadiusz Kaminski oświadczył, że "plan zakłada wytwarzanie pojazdu AK Syrena w Polsce, na istniejących podzespołach i płycie podłogowej, przynajmniej na początku, oraz jeśli to możliwe, w przyszłości w powiązaniu z FSO. Ten polski samochód będzie również służyć jako platforma dla promowania przyjaznych dla środowiska innowacyjnych technologii. Polska i otaczający ją region, mogłyby czerpać istotne korzyści z programu AK Syrena na wiele sposobów. Przypadkowy obserwator może nie dostrzec faktu, że utalentowani konstruktorzy FSO w istocie zostawili po sobie dziedzictwo rozwiązań konstruktorskich w dziedzinie motoryzacji dla przyszłych pokoleń, które cechuje racjonalizm i elegancka prostota oraz czysta i ponadczasowa forma, które sprawiają, że ich atrakcyjność nie przemija."

Niestety, ówczesne bariery technologiczne i ekonomiczne za żelazną kurtyną nie pozwoliły FSO Syrena na rozwój jej pełnego potencjału na arenie międzynarodowej. Ponieważ jednak prawie każda kultura posiada swoją wersję legendy o pięknej Syrenie, nowa interpretacja klasycznej polskiej stylistyki inspirowanej przez legendę o Syrenie, w powiązaniu z najnowszymi rozwiązaniami technologii samochodowych zapewnią pojazdowi AK Syrena dobre przyjęcie zarówno w kraju, jak i za granicą.
Zobacz koniecznie: Wszystko o FSO
Tematy w artykule: FSO produkcja samochodow FSO Syrena

Podobne wiadomości:

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Syrena Nixi – polski „elektryk” z Żerania

Syrena Nixi – polski „elektryk” z Żerania

Aktualności 2017-02-17

Komentuj:

marko1 2013-05-20

obiecanki cacanki a głupiemu radość

~byly pracownik FSO 2013-05-19

Tylko nie dajcie sie ZZW .... Tak jak w Ursusie oni sa juz w sejmie i senacie na sieplych posadkach a po fabrykach tylko szczury lataja....

~barth 2013-05-17

brzmi fajnie, ale nic z tego nie będzie, pewno gościu chce sie, albo swoją firmę trochę wypromować, żeby stworzyć nową markę, czy jak w przypadku syreny odtworzyć starą, trzeba przeogrmoną furę siana zainwestować, a i tak bez jakiejś większej pewności że bedzie sukces

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!